شهدای شاخص سال ۱۴۰۰ سازمان بسیج معرفی شدند

به گزارش ایسنا، شهدای شاخص سال ۱۴۰۰ از بین شهدای پیشنهادی سپاه های استانی و سازمان های اقشاری سازمان بسیج مستضعفین توسط سپهبد غلامرضا سلیمانی تصویب شدند.

شهید میر قاسم میر حسینی به عنوان مثال متمایز برادر و شهیده شیرین عالم بامروت به عنوان شهیده شاخص خواهر و شهید خداوندگار مصطفی بدرالدین به عنوان شهید شاخص دنیا اسلام معرفی شدند.

این شهدای پایین تر مقام با رویکرد جوان مومن و انقلابی بوسیله نشانی شهدای شاخص سال ۱۴۰۰ توسط مهتر سازمان بسیج مستضعفین شناساندن شدند.

شهید قاسم میر حسینی

 در خرداد ماه ۱۳۴۲ در سیستان فرزندی پا بوسیله این دنیا گذاشت که بعدها آوازه اش تو سراسر جبهه های جنگ پیچید، پدرش کشاورز بود واورا میرقاسم نام نهاد میر قاسم میر حسینی کوچکترین پسر قوم هشت نفری بود.

تحصیلات بدوی وراهنمایی رادر جزینک به پایان رساند و بخاطر ادامه تحصیل بوسیله هنرستان کشاورزی زابل رفت. درسال ۱۳۶۰ با تکمیل تحصیلات به عضویت سپاه درآمد و باتوجه به لیاقت ها و شایستگی هایش درون سن هیجده سالگی برای گذراندن دوره فرمانروایی به تهران اعزام شد.

درون عملیات آزاد سازی خرمشهر مشارکت کرد و پس از آموزش تکمیلی بوسیله سلطنت گردان شهید مطهری خیل ۴۱ ثارا… برگزیده شد.

شهیده شیرین عالم جوانمرد 

  شهیده شیرین روحانی جوانمرد پزشک عمومی بیمارستان شهدای پاکدشت بود که از ابتدای شیوع ویروس کرونا داخل خط مقدم مقابله با این مصیبت در اورژانس این بیمارستان مبتلا خدمت به آدم وجود.

وی اولیه شهیده مدافع اشتی شهرستان پاکدشت است که ۲۸ اسفندماه سال ۹۹ به دلیل ابتلا به بیماری کرونا، جان خویشتن را از دست داد.

همکاری با مرکز بهداشت برومند آباد و بیمارستان شهید اشرفی اصفهانی شهرستان پاکدشت اندکی از خدمات این پزشک ایثارگر درون این شهرستان بود.

این شهید پس از ابتلا به بلای ناگهانی کرونا فاتحه در بیمارستان شهدای پاکدشت علیل شد و پس از آن به برهان وخیم تر شدن بیماری هفته گذشته بوسیله درمانگاه مسیح دانشوری نقل مکان و به فیض شهادت نائل شدند و به جمع شهدای قراول اشتی پیوستند.

قد این شهیده نوکری در گلزار شهدای دهکده امام بوسیله خاک سپرده شد.

شهید خداوندگار مصطفی بدر الدین

 شهید سید مصطفی بدرالدین تولد ۶ آوریل ۱۹۶۱ که با نام های مصطفی امین بدرالدین، مصطفی یوسف بدرالدین، سامی عیسی، الشبح، الیاس صعب، ابراهیم عیسی، سید ذوالفقار و الیاس فؤاد سائب همچنین شناخته می شد، مسئولیت جزء نظامی حزب الله لبنان را بر عهده داشت و خلیفه «شهید عماد مغنیه» فرمانده بزرگ شهید حزب الله بود.

سید مصطفی بدرالدین بامداد جمعه در تاریخچه ۲۲ اردیبهشت ۹۵ در انفجاری در نزدیکی فرودگاه بین المللی دمشق، به شهادت رسید. هر چند شبکه المیادین، داخل گزارش اولین خود، حمله آسمانی اسرائیل را عامل این انفجار و شهادت مثال بدرالدین اعلام کرد؛ اما حزب الله لبنان در دومین بیانیه خود اعلام کرد که این حزب کماکان داخل حال تحقیق بخاطر کشف علت فوران است و صریح خواهد شد که این انفجار به دستگاه جنگنده بوده خواه توپخانه …البته تاکنون جزئیات دقیقی از نحوه شهادت مصطفی بدرالدین منتشر نشده است.

انتهای پیام