وزیر دفاع: نیروهای مسلح داخل موازنه غلبه تاثیرگذار بودند | اهداف دفاعی به خوبی هر چه تمام پر حرارت پیش می رود

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، امیر سرتیپ حاتمی در همایش مدیران ارشد وزارت دفاع که به رخساره ویدئو کنفرانسی و سراسری برگزار شد با تهنیت اعیاد ماه مبارک شعبان گفت: در سال جاری علیرغم همه انفراد ها و مخاطرات، صعود های سزاوار سرزنش توجهی را تو صنعت دفاعی شاهد بودیم. 

سرتیپ حاتمی با اشاره به موقعیت اختصاص جمهوری اسلامی ایران داخل سال ۹۹ گفت: تو این سال طالع آمریکا بوسیله سردمداری ” ترامپ” تمام جدیت خویشتن را برای فشار حداکثری کنار ایران اسلامی به فرمان برد ولی داخل نهایت خودش از ارکان غلبه این سرزمین کنار گذاشته شد.  

وزیر دفاع با توضیح وضعیت فضا بین الملل و اتفاقات و رخدادهای منطقه ای از یکسره تغییر دولت در عراق؛ ترور ناجوانمردانه سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانیو دانشمند دفاعی و هسته ای مثال طبیب فخری زاده، فضاسازی ها محصول جبهه مقاومت در لبنان، دخالت بیگانگان تو سوریه، هیاهو و اتفاق علیه مردم مظلوم یمن، جنگ قره باغ، فضاسازی دشت ایران در افغانستان، آشکارسازی روابط کشورهای عربی با رژیم صهیونیستی و درون نهایت مجاهدت آمریکا برای تمدید تحریم های تسلیحاتی ایران تصریح کرد: بسیاری از این اقدامات با محوریت غلبه پهلو جمهوری اسلامی ایران عارض پژمرده و می گیرد؛ اما دیدیم که در نهایت توطئه شوم دشمنان نه تنها با انقراض مواجه شد بلکه شرایط منطقه همچنین به ضرر آمریکا و اذنابش نما خورد.  

وی با اشاره به گستره و دامنه درگیری دشمنان با نظام جمهوری اسلامی تقریر کرد: موجد را شاکریم که در همه بنیان های دفاعی توانستیم اهداف و اولویت ها را محقق کنیم. 

وزیر دفاع تصریح کرد: توصیه و دعوی اصلی، تقلا بخاطر پیروزی در جنگ اقتصادی و بوسیله کارگیری حداکثری از دارایی ها و منابع زاینده وزارت دفاع داخل سال آینده است به طوری که درون سال ۱۴۰۰ بتوانیم با برنامه ریزی نکته سنج و هدفمند به چند برابر دارایی های امروز دست یابیم. 

سرتیپ حاتمی با اقرار اینکه داخل مرزوبوم راهبردی همچنان دشمنی ها دنباله خواهد داشت، گفت: در حوزه های منطقه ای و قدرت دفاعی و موشکی همچنان درگیر خواهیم حیات و نیل بوسیله اهداف ممتاز داخل این اساس ها را با غلبه هرچه کامل پر حرارت امتداد خواهیم قسط.  

وی با بیان اینکه عزت امروز ایران اسلامی با تدابیر حکیمانه رهبر معظم انقلاب، ایستادگی و بصیرت آدم رقم زده است، گفت: داخل این بنیانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی نقش مهمی را ادا کردند و توانستند در توازن قدرت زیاد تاثیرگذار عمل کنند.  

وزیر دفاع با اظهار عملکرد قابل پذیرش وزارت دفاع در حوزه های مأموریتی خویشتن گفت: فرمانده معظم کچل قوا بارها از اقدامات وزارت دفاع اظهار رضایت فرمودند و این موضوع مهمترین شاخص ارزیابی برای دست اندرکاران صنعتی دفاعی خواهد حیات.  

سرتیپ حاتمی یکی از علل اصلی موفقیت صنعتی دفاعی را پیگیری تدابیر و رهنمودهای مقام معظم فرمانروایی کچل قوا در این وزارتخانه نشانی کرد و گفت: در همگی اساس های دفاعی تدابیر حکیمانه معظم له را پیاده، جاری و ساری کردیم و این مهم با سعی و شتاب هر چه بیشتر دنباله خواهد یافت.  

وی بستگی بین وزارت دفاع با سایر اداره ها و نیروهای مسلح را از مطالبات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) برشمرد و گفت: با تشریک مساعی و تعاملات سازنده با نیروهای مسلح، ستاد کل و دستگاه های مرتبط با حوزه مأموریتی وزارت دفاع داخل دو حصه نظامی و غیر نظامی، اهداف این اداره در بخش های مختلف بوسیله خوبی هر چه کامل مرطوب پیش رفت. 

وزیر دفاع با اشاره به برنامه تحولی وزارت دفاع در سال ۱۴۰۰ گفت: در شعار گذاری های آتی و مخصوصاً تقدم های تحولی سال آینده،  انتظارات نیروهای مسلح و مطالبات آن ها درون جزء های متنوع به ویژه، موشکی و سایر مولفه های دفاعی باید مدنظر راحتی گیرد.  

سرتیپ حاتمی با تأکید بر اینکه پیشرفت های دفاعی در سایه وجود نیروهای انسانی دلسوز، متعهد و متخصص و با انگیزه های انقلابی صورت می گیرد اصرار کرد: توجه به سرمایه های انسانی و بالابردن انگیزه این تنخواه ارزشمند باید همواره مد دیدن مدیران و همه کسانی باشد که نیروی انسانی مافوق حکم دارند. 

وی با اشعار اینکه بوسیله زعم توانمندی بی حساب وزارت دفاع، انتظارات همچنین از این اداره بالا خواهد بود گفت: داخل پاره غیرنظامی هر جا به دستیار و حضور وزارت دفاع و دانش و تخصص دانشمندان وزارت دفاع نیاز حیات دریغ نکرده و نخواهیم کرد و تو به خشکی امدن آدم برومند ایران اسلامی باتمام توان تا رسیدن بوسیله قله های پیشرفت و مباهات ایستاده ایم.