ملت های ایران و عراق از خون قهرمانان خود نخواهند گذشت

به گزارش ایسنا، امیر سرتیپ حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح داخل دیدار با جمعه عناد سعدون وزیر دفاع جمهوری عراق با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای محور پایداری بویژه شهیدان سرافراز سردار حاج قاسم سلیمانی وشهید ابومهدی المهندس اظهار داشت: این دو فرمانده حق بزرگی پیاده شدن گردن ملت های ایران و عراق و منطقه و انسانیت دارند و رزمندگان پایه مقاومت و ملت های ایران و عراق از خون قهرمانان خویشتن نخواهند بخشیدن.
امیر حاتمی با بیان اینکه امروز عراق از امینت بهتری نسبت به گذشته برخوردار است گفت: از روند سیاسی و سکون و پناه عراق و جامع سماوی کشور برادر همسیه مان کماکان حمایت و پشتیبانی میکنیم .
وزیر دفاع جمهوری اسلامی گفت: در استقرار حمایت در منطقه همکاری های خوبی بین دو کشور ایران و عراق تو جریان مبارزه با تروریسم برقرار بوده است و آن را الگوی مناسبی  تقویم می کینیم و توسعه و آبادانی عراق را لازمه تثبیت ثبات و امنیت در آن کشور می دانیم  و بخاطر مشارکت در بازسازی و توسعه عراق آماده ایم.
 امیر حاتمی گفت: مشیت دیپلماتیک رهبران دو ناحیه ایران و عراق درون بالاترین سطح برای تعمیق روابط وسیع حیات دارد.
وزیر دفاع تصریح کرد: نا امنی و بی ثباتی در منطقه محدود به سال ها و دهه های اخیر نبوده ؛ بلکه این شرایط متاسفانه در سده های گذشته کمابیش بوده و همه ی آنها ناشی از دخالت بیگانگان و قدرت های استعمارگر و مستکبر بوده و امروز منطقه، وضعیت بسیار احساساتی و دشواری را سپری می کند.
امیر حاتمی گفت: چنانچه پایداری ملت، نیروهای مسلح و شانس  عراق و سوریه در برابر متجاوزین و تروریست های جنایتکار نبود چه بسا منطقه وضعیت نا معلوم و خطرناکی داشت.
وی گفت: رفتارهای قدرت های مبصر و تو راس آنها شیطان بزرگ امریکا علامت عدل طرح های طولانی مدتی را بخاطر نا امن سازی منطقه طراحی کرده اند.
امیر حاتمی تصریح کرد: معتقدیم  که کشورهای منطقه باید خود،  زنهار منطقه را تامین و مدیریت کنند و  تا زمانی که نیروهای فرامنطقه ای جناب و دخالت داشته باشند دستیابی به ثبات و صلح امکان پذیر نخواهد بود.
وزیر دفاع خاطرنشان تاسیس:  تو این بین روندی که اخیراً شدت بیشتری به خود پژمرده روابط پنهانی برخی دولت ها با رژیم صهیونیستی است آشکار شده است و آن  را خیانت به تمام ملت های مسلمان می دانیم.
امیر حاتمی در ادامه گفت:  وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران با داشتن حجم ها و زیرساخت های متعدد که ماحصل بایکوت های ظالمانه دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی است این آمادگی را دارد تا برای استواری قدرت دفاعی عراق، نیازمندی های نیروهای مسلح عراق  راتامین و برآورده نماید.
جمعه عناد سعدون وزیر دفاع جمهوری عراق در این دیدار با ابراز خرسندی از حضور داخل ایران به عنوان کشور دوست، برادر و همسایه اظهار داشت: نخستین هدف ما داخل این سفر تقویت و تقویت روابط دو ناحیه و هدف دیگر مان که با جمعی از فرماندهای برجسته رتبه نیروهای مسلح عراق در ایران حضور پیدا کرده ایم آشنایی با دستاوردهای علمی و فناورانه جمهوری اسلامی ایران و کسب تجارب ارزنده داخل حوزه دفاعی است.
وی تصریح کرد:  تو تلاشیم درون سایه تبادلات دو جانبه ایران و عراق توانمندی های نیروهای مسلح عراق برای مبارزه و نابودی تروریسمی که همچنان ریشه های آن درون منطقه کوشا هستند را استواری کنیم و به خشکی امدن این اساس تا نابودی کامل آنها از هیچ تلاشی فروگذار نخواهیم کرد.
جمعه عناد سعدون گفت: افتخار می کنیم که در کوتاه ترین زمان امکان پذیر توانستیم داعش را در عراق شکست دهیم و ملت عراق هرگز  کمک های مستشاری و تسلیحاتی جمهوری اسلامی  ایران برای خارج راندن و شکست داعش را فراموش نخواهند کرد و همواره نمک شناس جمهوری اسلامی ایران بخاطر کمک  و حمایت های بی دریغ برادرانه از ملت و دولت عراق هستیم.

انتهای پیام
 
انتهای پیام