برگزاری کنگره ادبیات «انتقام سخت»

بوسیله گزارش ایسنا به نقل از روابط عمومی میتینگ شاعران مقاومت، مقدماتی دنده بین المللی ادبیات «#انتقام_سخت» در هفت زبان  زنده دنیا (فارسی، عربی، ترکی، آذری، انگلیسی، کردی و اردو) و با محوریت موضوعی دفاع از مظلوم، استکبارستیزی، ابطال محو شدنی است و حماسه و ایثار در محور پایداری برگزار خواهد شد.

بنا بر اطلاع دادن برگزارکنندگان کنگره، خون خواهی شهیدان قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس موضوع اختصاص این کنگره است و مهلت ارسال آثار در تمامی قالب های شعر سنتی و نو، ترانه و شعر نوزاد و نوجوان تا پایان ۲۰ آذرماه ۹۹ خواهد حیات.

شاعران می توانند آثار خود را تا ۲۰ آذرماه از قاعده پیام رسان های واتس اپ یا تلگرام به عده ۰۹۱۲۰۹۶۰۱۵۳ ارسال کنند.

همچنین محافل شعری این دنده از ۲۴ آبان ماه ۹۹ در کشورهای ایران، لبنان، عراق، سوریه و مراسم پایانی آن با حضور برگزیدگان تو دهه دوم دی ماه ۹۹ در تهران برگزار خواهد شد.

اهدای مجسمه مقاومت، لوح تقدیر و دو جایزه پنج میلیون تومانی و سه گانه جایزه سه میلیون تومانی جوایز برگزیدگان بخش فارسی این کنگره بین المللی است. همچنین بوسیله برگزیدگان سایر کلمه ها نیز جوایز نقدی اهدا خواهد شد.

این کنگره با همکاری دایره تبلیغات اسلامی، حوزه هنری انقلاب اسلامی، سازمان اوقاف و امور خیریه، شهرستان ادب، انجمن طالع لاهوری، انجمن شعر دعبل خزاعی خوزستان و سندیکا شعر رضوی کرمانشاه برگزار می شود.

انتهای پیام