روایتی نو از شهادت شهید طهرانی گران کردن

زندگینامه: حسن طهرانی افضل

در سکانسی از سریال گاندو که هر شب از شبکه ثالث سیما پخش می شود، یک مأمور امنیتی می گوید: «در انفجار بیدگنه ابتدا ما فکر می کردیم غلیان یک سانحه بوده اما دوسال بعد در اسنادی کهویکی لیکس منتشر کرد، مشخص شد جاسوسی که با اشتهار رحمت والی بوسیله عنوان کارمند به این پایگاه وارد شده حیات این عملیات تروریستی را به اذن آمریکایی ها و موساد و شریک شدن گروهک مجاهدین ابداع ادا داده است. »

با وجود وجود فداکار گمانه زنی ها درباره تروریستی بودن این حادثه، تاکنون روایت غالب و رسمی این بوده که انفجار بیدگنه یک «رخداد» و علت آن «جابه جایی اسلحه» بوده است. اطلاعیه سپاه و اظهارات سرداران سپاه نیز بر حادثه وجود داشتن این ترکیدن تأکید داشته اند. ولی داخل همان زمان رسانه های صهیونیستی جدیت کردند که این ماجرا را به تکاپو های راه اندازی معلومات اسرائیل (موساد) همراهی بزنند. روزنامه یدیعوت آحارونوت درون همین رابطه داخل گزارشی هدفمند توقع کرده بود که «موساد با کمک راه اندازی مجاهدین ایجاد این فوران را انجام داده است. »

در همان حال، روزنامه صهیونیستی هاآرتض نیز نوشت: «منابع اطلاعاتی غربی تو گفت وگو با نامه تایم ادعا کردند موساد قفا پرده انفجار داخل ایران بوده که این اقدام در راستای سعی های دایره اطلاعات اسرائیل به نیت توقف برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران رخ گرفته است. » ایهود باراک، وزیر قبلی فساد رژیم صهیونیستی اندوه توقع کرده بود: «شاید تماشاچی حوادثی از این قبیل و کشته شدن فرماندهان بیشتر لشکر باشیم. »

اکنون و پس از گذشت ۸سال از شهادت بابا موشکی ایران، سریال امنیتی – پلیسی گاندو روایتی تازه را مطرح کرده که ادعاهای اولین صهیونیست ها از این واقعه را تأیید می یواش! دست داشتن موساد در حادثه شکافتن بیدگنه، ادعایی وجود که پیش تر از لفظ مسئولان خیل ازجمله سپهبد محمداسماعیل کوثری و سردارمحمدعلی پیازچه فرمانده وقت سپاه نفی شده بود. سردار جعفری طی اظهارنظری تو همایش پیام سزا گفته بود: «این واقعه به خشکی امدن اثر مسائل طبیعی بود و دشمن در آن دستی نداشت که البته رژیم صهیونیستی بوسیله قفا فرصت طلبی بود تا این حادثه را به نفع خود رقم بزند. »

سردار محمداسماعیل کوثری ولیعهد حکمرانی قرارگاه ثارالله تهران درون نفوذ کردن بوسیله ادعای جدید سریال گاندو به خبرآنلاین گفته: شاید در آن مقطع زمانی دلیل وقوع فاحش نشده باشد، اما بوسیله نرم کردن زمان که اطلاع دادن و معلومات درباره شکافتن اتمام شده باشد، به این مولود روان باشند و من نمی توانم دقیق تو این باره عملی بدهم. کوثری با رمز به انفجارهای حزب جمهوری اسلامی و زوجیت جمهوری گفته: ابتدا کسی فکرش را نمی کرد که این انفجارها کار کشمیری و کلاهی باشد، اما بوسیله مرور که تحقیقات تکمیل شد به این مولود رسیدند که امر این ۲نفر بوده است.