سد جدید در برابر واردات موز | بخشنامه های متناقضی که کارها را پیچیده می کنند 

به گزارش همشهری آنلاین،  افزایش موکد بها موز طی از بهمن ماه موجب شد تا مسئولان سعی کنند طی مصوباتی روند واردات آن را تسریع کنند.

محمدمهدی برومندی، معاون امور باغبانی وزارت جهاد کشاورزی  پنجشنبه گذشته ۲۱ اسفند ماه در نامه ای بوسیله امید گیلان پور، معاون صنایع تبدیلی و کسب و کارهای کشاورزی وزارت جهاد عنوان کرده است که واردات چهار محصول آناناس، موز، انبه و نارگیل ممنوع نیست اما باید در تهاتر با سیب رخساره بگیرد.
این تو حالی است که ستاد تنظیم بازار داخل کنفرانس فوق العاده خود در پنجشنبه گذشته ۲۱ اسفند مصوب کرد که تا اطلاع ثانوی و متعادل شدن قیمت فروش میوه و همچنین فراوانی کالا داخل شبکه های توزیع، صادرات سیب و پرتقال محدود شود.این موضوع  سردگمی تجار و گلایه آنها از تصویب نامه های متناقض را بوسیله همراه داشته است.
نیز حجره بازرگانی تهران در توئیتر خود از بخشنامه های متناقض گلایه کرده است: « وقتی از بخشنامه های متناقض جرف می زنیم، از چه دست افزار می زنیم؟ وزارت صمت به وزارت جهاد می نویسد واردات موز، آناناس، نارگیل و انبه تو مقابل صادرات سیب آزاد است. داخل همان روزی که ستاد تنظیم بازار تصویب نامه می دهد صادرات سیب ممنوع است.»