حامیان شعار اجل بر مهتر جمهور از قم تا اصفهان | هشدار درباره عاقبت شعارهای سازمان یافته علیه دولت

به گزارش همشهری آنلاین مرام دشت رئیس جمهور تو راهپیمایی ۲۲ بهمن اصفهان بار دیگر پرونده سلسله خفت ها به حسن روحانی را باز کرد، خفت هایی که مخبر به سابقه است و گاهی در راهپیمایی روز قدس، گاهی داخل راهپیمایی ۲۲ بهمن و گاهی نیز درون مجلس خود را علامت می دهد، شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی هنوز درباره این اقدام، حرکتی نشان نداده و سکوت کرده است. این در حالی است که یک هفته قبل پر حرارت راهنما معظم انقلاب در سخنانی تو جمع مداحان، همه را به پارسایی از بدگویی و بدزبانی در جامعه دعوت کرده بودند. آرزوی مرگ برای رئیس البته بخاطر وهله مقدمه نیست که مطرح می شود، کمتر جگر ماه قبل یعنی مهرماه امسال مجتبی ذالنوری مهتر کانون پناه ملی و نماینده قم در توئیتی خطاب به رئیس جمهور  نوشت: « رهبر قیام باید دستور بدهند هزاربار شما را اعدام کنند تا قلب مردم افضل راضی شود»

سیدعباس صالحی وزیر اتیکت و ارشاد اسلامی بعد از این ماجرا داخل حساب کاربری خود در توییتر نوشت: «موتورسواران یک شهرستان در سالگرد انقلاب اسلامی، با وجود ابرام رهبر انقلاب بر حفظ کردن عزت ها و پرهیز از بدزبانی، به فحاشی بوسیله مهتر جمهوری نخبه پرداختند. ستاد حکم به معروف آن شهرستان که درون دوچرخه سواری بانوان موضعی کوشا دارد، در موضوع موتورسواران فحاش نمی خواهد اعلام موقعیت کند؟»

اگرچه از ستاد امر به معروف اصفهان صدایی تو نیامد اما جلیل محبی ادیب ستاد امر به اسمی و نهی از معصیت در توئیتی نوشت؛ بی حرمتی به رئیس جمهور عرفی ناحیه تیمار حرام و غصه جرم است. کسانی که از این کار زنهار کرده و می کنند نیز در معصیت آنها شریکند.

البته فایده نماینده مردم اصفهان تو کانون جالب بود که این سرگذشت را متلک با شیخ دانست و در عین حال همه را طلبیدن به وحدت کرد. «عباس مقتدایی خوراسگانی گفت: آنطور که پیداست در یک قدری بیرون از مسیر واقعی راهپیمایی این اتحاد رخساره داده اما اینکه آیا برنامه ریزی سابق بوده خواه نه؟! غلام از کیفیت آن اطلاعی ندارم و فقط تصاویری را مشاهده کردم.

او افزود: داخل روزهای جشن ملی همه باید متناسب با حاجت جامعه از اصول مهم قیام دفاع کنند و این یک عنصر پذیرفته شده است و همه باید از نظر بزرگداشت احترام، مسئولین کشور را معتبر بشماریم.

مقتدایی مداومت کرد: هیچ فرد انقلابی نباید بیرون از معیارهای پذیرفته شده کشور عمل بطی ء. البته بازبینی فیلم مربوطه مدال می دهد این افراد قریه بیست نفر خواه چند بطرف خانه نفر بیشتر نیستند و نمی توان آنها را به عنوان مجموعه ای از راهپیمایی کنندگان در نظر گرفت.

او اضافه کرد: داخل واقع من خاطر می کنم این صحنه بیرون از مسیرها بوده است.

حجت الاسلام محمدرضا زائری غم در واکنش بوسیله توهین عده ای بوسیله رئیس جمهور تو ۲۲بهمن در توئیتی نوشت: هر بچه ای غم می فهمد که داخل مراسم روز جشن سالگرد پیروزی انقلاب، سرخود و بدون پشتگرمی نمی شود بخاطر رییس «جمهوری اسلامی ایران» همان مرگی را خواست که ٤٢ سال قبل بخاطر امپراتور خواسته بودند! رییسی که در ساختار رسمی نظام با زیادترین پناه رهبری و تایید طولانی شورای نگهبان برگزینی شده است.

عباس آخوندی، وزیر سابق راه و شهرسازی، در کانال تلگرامی خود درون واکنش به توهین بوسیله مهتر جمهور داخل راهپیمایی ۲۲ بهمن اصفهان نوشت: هدف کریه مرگ کنار رییس جمهور روحانی مدال پدیده چند دولتی است و از کنار آن نباید به سادگی گذشت. چنانچه خلیفه کشی باب شود، این راه را پایانی نیست. بوسیله سهم خود از روحانیت معتبر و کامل روانی های سیاسی و نمایندگان عفیف کانون به ویژه نمایندگان اصفهان التماس می کنم که این اقدام را محکوم کنند. همه تو مقابل این رفتار که به تشبیه کردن حاکمیت اراده ی ملی توهین می کند، باید بایستیم. این یک مرام ارتجاعی و بازگشت به استبداد است.

حسام الدین آشنا کارپرداز شیخ ولی نسبت به عواقب این رفتارها هشدار داد و نوشت: هشدار! تجربه نشان داده است از رویه اندازی جریانات خودجوش! و شعارهای سازمان یافته علیه اقبال تا سوءاستفاده دشمنان و لباس گیری اغتشاش میوه نظم راهی زدودن. در سالگرد پیروزی تنش اسلامی و وضعیت احساساتی سیاست خارجی، آتش بازی با احساسات عمومی عواقب دردناکی دارد.