ملاقات وزیر دفاع از مراحل تاسیس فروند دوم جت آموزشی یاسین

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، امیر سرتیپ حاتمی با پیشگاه درون موسسه صنایع هوایی درون دیدار از مراکز طراحی، ساخت، آزمون سازه و سامانه های حقیقی هواپیمای یاسین و صحبت با طراحان و سازندگان آن، از نزدیک تو روانی ترفیع های صورت گرفته در روند ساخت فروند دوم هواپیمای یاسین قرار گرفت.

امیر حاتمی داخل این دیدار با سرنوشت و شکر از همدلی و انسجام فعالیت های کارکنان، متخصصان و مدیران سازمان صنایع آسمانی در مسیر تاسیس جت گفت: درون این ملاقات شاهد پیشرفت، نوآوری و کارهای جدیدی هستیم و این لول رو بوسیله جلو  برمبنای پایه گذاری تقویت وجود که داخل گذشته صورت گرفته است.

وزیر دفاع با ابرام بر ضرورت پشتیبانی موثر از ناوگان هوایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی، بروز امیدواری کرد که با موفقیت درون پیدایش مقیاس ها و راه اندازی خط تولید هواپیما، گامهای موثری در حروف فرود امدن به ناوگان هواپیماهای جت آموزش پیشرفته یاسین برداشته شود.

امیر سرتیپ حاتمی  با اشاره به اظهارات مایک پمپئو، وزیرامور خارجه آمریکا در خصوص تحریم جدید هفت طبیعت مرتبط با خطوط کشتیرانی و ترابری ایران از جمله صنایع فلکی ایران، گفت: هربار دشمنان درصدد اعمال شرایط محدود تری شدند؛ صنایع ما به جانب خودکفایی و شکوفایی بیشتر حرکت کردند.

وزیر دفاع با بیان اینکه تحریم های ظالمانه و غیر قانون دان علیه نیروهای مسلح و صنعت دفاعی موضوع جدیدی محو گفت: نیروی هوایی سال هاست که در معرض تحریم های رقیق و سنگین است، اما  همواره با نشاط و خود باوری، خودکفایی را بوسیله منصه تجلی رسانده و حقیقتاً صنعت هوایی یک الگوی تمام عیار برای نیروهای مسلح و کشور درون حوزه مقابله با تحریم هاست.

وزیر دفاع به نقل از فرمانده معظم کچل قوا گفت: اگرچه تحریم ها مشکلاتی را بوجود آورد اما سبب شد توجه ما به ظرفیت ها و توانایی های داخلی معطوف شود و به همین موجب امروز برغم هوی دشمن، ایران، بوسیله مراتب پرعضله تر و مقتدرتر از سالهای ابتدا قیام است.

امیر سرتیپ حاتمی با بیان اینکه تجربه های تلاقی با نظام سلطه همگی گویای این است که باید در طبق دشمن قوی شد گفت:  تجربه جمهوری اسلامی درون طول ۴ دهه نشان داده است که هزینه تسلیم داخل برابر قدرتهای شکسته بند به مراتب بیشتر از خرج ایستادگی تو برابر آنها است.

درون این بازدید، امیر خواجه فرد مدیرعامل سازمان صنایع هوایی نیروهای مسلح، گزارشی از مراحل ساخت هواپیمای یاسین و دستور کار ریزی های رخ پژمرده برای طرز اندازی خط تولید این جت ارائه کرد.

لازم بوسیله ذکر است، فروند اول جت آموزش پیشرفته یاسین، مهرماه سال ۱۳۹۸ نخستین تصعید رسمی خود را بر فراز پایگاه شهید نوژه اجرا کرد. این جت که توسط متخصصان اداره صنایع فلکی نیروهای مسلح و با مشارکت نیروی آسمانی سپاه جمهوری اسلامی نقشه کشی و ساخته شده است، راحتی است به نشانی هواپیمای جت آموزش پیشرفته درفرآیند آموزش خلبانان هواپیماهای جنگنده ملک مورد استعمال قرار گیرد.

 ایران، با طراحی و ساخت این هواپیمای هواپیما آموزش پیشرفته، در زمره لخت کشورهای دارنده فناوری هوایی قرار خمود است.