عدد متفکر عملیات کربلای ۵ چه کسی بود؟

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از حلقه خبرنگاران، در این میان اما عملیات کربلای پنج جلال بسیاری داشت، چون قبل از آن؛ عملیات کربلای چهار نیروهای کشورمان توسط آواکس های آمریکایی لو رفته حیات که منجر به انقراض رزمندگان ایرانی شده وجود.  با حیات روحیه ناهماهنگ رزمندگان پس از عملیات کربلای ۴، باز غم با امید پیروزی در همان منطقه عملیاتی ماندند و دو هفته بعد، عملیات کربلای ۵ را ساعت یک و شقه بامداد روز نوزدهم دی ماه ۱۳۶۵، در منطقه شلمچه آغاز کردند. کربلای پنج سنگین ترین و عریض ترین عملیات دفاع مقدس بود که درون تاریخ ۱۹ دی ماه سال ۱۳۶۵ با رمز مبارک یازهرا (ع) تو منطقه شلمچه و شرق بصره آغاز شد. 

در محظور ایفا عملیات کربلای پنج همین بس که تعدادی از رزمندگان، این عملیات را جیش العسرة می نامند. درون دوران صدر اسلام، چندی از غزوه ها متشابه تبوک که با دشواری هایی مشابه پیاده روی طولانی همراه وجود را جیش العسره، یعنی ارتش ماندگی ها می نامیدند. البته منطقه عملیات کربلای ۵، زمان کوتاه زیادی نداشت، اما بوسیله بیان همگی کارشناسان، سنگین ترین آتش توپخانه از هر دو طرف، نسبت به بعضی از عملیات ها در کربلای ۵ ریخته شده بود. بخاطر انجام عملیات کربلای ۵ اما و اگرهایی بود که اوضاع را پیچیده تر می کرد، مثل  اینکه عزب انجام یک عملیات نمی توانست طرز کار باشد. به علاوه این عملیات باید با پیروزی توام باشد، زیرا که عملیات قبل به شکست انجامیده است و همچنین سرعت عمل همچنین نقش تعیین کننده ای تو این عملیات داشت.

ادا چنین عملیاتی یک حجره فرماندهی بسیار قوی، باهوش و جوان می شوق تا سپاه اسلام را بوسیله پیش ببرد و به پیروزی برساند. شهید مصطفی فهیمی بوسیله عنوان یکی از شهدای گرانقدر عملیات کربلای ۵ همچون نگینی با هوش در این عملیات می درخشد که از او با اشتهار مغز اندیشمند عملیات کربلای پنج یاد می کنند.

مصطفی در نخستین روزهای فروردین ماه سال ۱۳۴۱ درون شهر قم تولد شد.  یکی از ویژگی های سردار فهیمی انس با قرآن وجود. اغلب در اوقات فراغت و بیکاری اش می دیدی که در وسط لاستیک ماشینی که روبه روی سنگر و تو کنار رودخانه افتاده، نشسته و مشغول تلاوت قرآن است. به گفته بسیاری از بزرگان و فرماندهان هشت سال دفاع مقدس،  مصطفی از مغزهای فکور اتاق شورش وجود و اخلاق خوب و روی خوش وی همواره از طرف دوستان و همسنگران او اصطلاح زد است.

مصطفی در ابتدای انقلاب اسلامی بوسیله سبزپوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پیوست و برای مقابله با ضد انقلاب و گروهک های تروریستی عازم غرب ناحیه شد. مصطفی در مغرب قلمرو مسئول اتاق فرمانروایی غرب بود که در محله دوآب فراغت داشت. 

دو آب، محلی بود بین پاوه و مریوان که جاده ای شوسه، کوهستانی و معضل العبور داشت؛ نرسیده به دزلی در کنار متد خون و نزدیک نودشه و طویله عراق؛ جایی حیات در جنوب چهار قله که درون دامنه تل های حمید یک، دو و سه استراحت داشت. تو آنجا رودخانه دو شاخه ای بود که یکی از تقسیم ها کاملاً سبز رنگ بود و دیگری آبی مثل بلور. این دو رودخانه داخل آنجا به هم می رسیدند و به یک رودخانه خروشان تبدیل می شد؛ به همین خاطر به منطقه دوآب اسمی بود.

با آغاز عملیات کربلای پنج؛ مصطفی زیاد از همگی بوسیله خاطر انتقام گیری از دشمن بعثی بود. شهید مصطفی فهیمی در هنگام شهادت ۲۴ سال سن داشت. او در عملیات کربلای پنج در نخلستان های بعد از پنچ ضلعی شربت موزد اصابت ترکش فراغت گرفت و بوسیله شهادت رسید. پس از شهادت جسم او را تو قطعه ۵۳ گلزار شهدای دهکده تهران در ردیف ۳۴ به مزار سپردند و گور وی میعادگاه یاران و همرزمان این شهید گرانقدر است.