رئیس پیل قضاییه: تحریم واکسن آمریکایی و انگلیسی لم حکیمانه رهبری بود

بوسیله گزارش همشهری آنلاین بوسیله نقل از ایسنا، ابراهیم رئیسی درون مجمع بامداد امروز شورای ممتاز پیل قضاییه با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای قیام خونین آدم قم در دی ماه ۱۳۵۶ که رهبر معظم تنش از آن به نشانی «تور ابراهیمی بر کاخ ستمشاهی» یاد کردند، کنار لزوم اجرایی شدن فرامین راهبردی راهنما نهضت تو سالگرد این تصادم تأکید کرد.

رئیس قوه قضاییه با اشاره به تحلیل حوادث اخیر آمریکا از سوی پیشقدم انقلاب گفت: تکاپو آمریکایی ها این است که بگویند کامل افتضاحات این روزهای امریکا مربوط بوسیله دیوانه ای به نام ترامپ وجود که آمد و کارهایی را انجام داد و می خواهند او را مجرم طولانی مسائل نشان دهند در حالی که منبع بحرانی که مغرب برده آن شده، لیبرال دموکراسی غربی است.

رئیسی عامل اصلی تلاطم درون مغرب را ساختار ظالمانه حاکم بر آمریکا و اروپا و عرق ریزی استکباری حکام غربی و بی توجهی بوسیله حقوق مردم عنوان کرد و افزود: آمریکا تقلا کرد امت ایران را با فشارهای حداکثری بوسیله زانو درآورد، اما ملت ما به تبعیت از رهبری با راهبرد مقاومت حداکثری سیاست آن ها را ضعف رحم و با ایستادگی دشمن را وادار به عقب نشینی کرد.

وی در جوهر حال تصریح کرد: بدبخت، کسانی هستند که در در و یا منطقه سرنوشت خود را به آمریکایی ها گره زده اند و آمریکا را قبله گاه خود می دانند.

رئیس وسیله قضا از اعتماد بوسیله حین و اتکا به خداوند بوسیله نشانی دو عامل موفقیت ملت ایران یاد کرد و با اشاره به تولید واکسن داخلی کرونا با اعتماد بر این دو اصل عمده گفت: اقدامات افتخارآمیز برای تولید واکسن ملی در کشورمان از جلوه های اعتماد به وقت ملی و محصول توجه به نزاکت «ما می توانیم» است.

رئیسی دستور رهبری در تحریم واکسن آمریکایی و انگلیسی را تدبیری حکیمانه برای صیانت از جان مردم داخل برابر کسانی دانست که بی احتیاط و بدون توجه به جام مردم دنبال واردات این نوع واکسن ها هستند و متذکر شد: تأکید مقام معظم رهبری کنار ممنوعیت ورود واکسن از آمریکا و انگلیس برای آن حیات که نباید ایران به آزمایشگاهی برای واکسن های آن ها دگرگونی شوند.

رئیس انباره قضاییه گفت: این تدبیر پیشقدم انقلاب، «تحریم استکبار اقتصادی» است که امروزه می خواهد با تفرعن جان امت ها را به خطر بیاندازد و جهان را قربانی منافع خود کند، ولی رهبری حکیم انقلاب، جلوی این حکم را گرفتند.

رئیسی به بیماری «خودتحقیری» هم اشاره کرد که در این میان به معاون غربی ها آمده است و تصریح کرد: «ویروس خودتحقیری» و این که برخی به توانمندی های خویشتن و جوانان و دانشمندان کشور باور نداشته باشند و چشمشان به بیگانگان باشد، چنانچه خطرناک زیرفون از ویروس کرونا نباشد کمتر از آن محو.

مهتر دستگاه قضا این نکته را بی آرامی خاطر نشان کرد که اگر واکسن تولید کشورمان پس از موفقیت آزمایش های انسانی به مرحله تولید متراکم برسد، همه ملت ها از آن بهره مند خواهند شد و هیچ ملتی بدون سهم نخواهد ماند.

وی با تقریر این که یقین داریم با اتکا به موجد و خودباوری می توانیم بوسیله قله ها برسیم و تمدن نوین اسلامی را رقم بزنیم از توفقیات جمهوری اسلامی ایران در تولید غلبه در حوزه های علمی و فناوری به عنوان مقصد های مدنیت حقیقی یاد کرد و آن ها را ماخذ ساز شکل گیری تمدن نوین اسلامی دانست.

مهتر انباره قضاییه در مدخل دیگری از سخنانش با گرامیداشت یاد و خاطره جانباختگان حادثه هبوط هوایپمای اوکراینی در دی ماه سال گذشته، از بررسی های متخصص و کارشناسی همه ابعاد این وقوع از سوی سازمان قضایی نیروهای مسلح معارفه عدالت و گفت که این موسسه با معاینه همه فرضیات و استماع نظرات همه طرف های درگیر موضوع، گزارش خویشتن را اخبار کرده است.

رئیسی با بیان این که گزارش سازمان قضایی نیروهای مسلح غصه از طریق رسانه ملی اطلاع دادن شده و بی آرامی طی ۲ نشست بوسیله اطلاع قوم های قربانیان این سانحه رسیده، گزارش سازمان مذکور را از دیدن تحقیقاتی تمام و نکته سنج و متناسب ارائه بوسیله مجموعه های مرتبط دانست که می تواند تردیدهای موجود تو این زمینه را برطرف درنگ.

رئیس پیل قضاییه با اظهار این که هیچ خط قرمزی برای وارسی و پیگیری و جستار بوسیله این موضوع نداشته و نداریم اشعار داشت: هر تخیل و هر فرد مورد سوال و اتهام مورد تفحص و بررسی صبر گرفته، ولی برخی بخاطر خوشامد دیگران به روش ای سخن می گویند که گویا اصلاً معارفه ندارند چه حکم شایان تقدیری انجام شده است.

رئیسی با تقدیر از اقدامات سازمان قضایی نیروهای مسلح در مطالعه این موضوع، تأکید کرد: نگاه و تأکید ما تو معاینه این رخداد از مبدا کشف عین و دادرسی عادلانه بوده که از وظایف ماست و تحقیقات مشروح کارشناسی و میدانی و بازسازی صحنه و… در این پرونده انجام شده و تحقیقات دادسرا طولانی شده و پرونده در مراحل اینده استفهام با جدیت دنبال خواهد شد.

رئیس پیل قضاییه در بخش دیگری از سخنانش مبارزه با فساد از مأموریت های اساسی و محوری دستگاه قضا عنوان کرده و گفت: از اقدامات صورت گرفته تا کنون در امر مبارزه با نزاع باید تقدیر شود. ضدیت و مبارزه با فساد هزینه دارد و عکس العمل ها را برمی انگیزد و مقام معظم رهبری نیز در فرمان ۸ ماده ای خودشان درون سال ۸۰ که بندهای آن زنده و پویاست، گوشزد کردند مبارزه که آغاز شود، فریاد عده ای بلند می شود، اما شما بوسیله این جیغ ها توجه نکنید.

مهتر قوه قضاییه گفت: مجاهدت دستگاه قضایی این است که مبارزه با هیاهو عادلانه، حق مدارانه، دقیق و با روحیه انقلابی باشد و هیچ مانعی در این سطر ما را راکد نخواهد کرد و فقط بوسیله خالق و حقوق ملت توجه داریم و عزب خط سرخ ما اندوه غیرمستند حکم دادن و بدون ادله دست افزار زدن است.

در این نشست، دادستان طاس ناحیه با رمز به ابلاغ دستورالعمل شناسایی و بازپس گیری دارایی نامشروع مسئولان داخل روز گذشته از لفظ مهتر دستگاه قضا اظهار داشت: پیگیری ها برای اجرای این دستورالعمل فوری در دستور کار دادستانی کل راحتی گرفت و صبح امروز اولین مجمع برای تعیین سازوکارهای اجرای این دستورالعمل برگزار شد.

رئیس قوه قضاییه در واکنش به سخنان حجت الاسلام منتظری ضمن تقدیر از اهتمام دادستانی کچل برای پیگیری دستورالعمل شناسایی و بازپس گیری دارایی نامشروع مسئولان گفت که این دستورالعمل برگرفته از شیوه رسیدگی به مایملک مسئولان و عنصر ۴۹ قاعده اساسی است و این که دوستان تلاش می کنند در حد حرف و سخن نماند و عملیاتی شود، مثبت است.

آیت الله رئیسی تو بخش دیگری از سخنانش از فائق زیدان مهتر دستگاه قضایی عراق و قضات عراقی بخاطر صدور فقره دستگیر دونالد ترامپ بوسیله دلیل صدور اذن کشتار فرماندهان مقاومت درون فرودگاه بغداد تقدیر کرد.

رئیس قوه قضاییه پندار علامت کرد: ترامپ آمر و عامل اصلی ترور فرماندهان مقاومت است، اما جنایات او محدود به ترور حاج قاسم و ابومهدی المهندس نیست و دستش به خون بسیاری از انسان ها داخل منطقه و دیگر کشورها آلوده است که امیدواریم حکم صادره از سوی مایه قضایی عراق عمل شود و به برکت خون مطهر شهدا به زودی شاهد اخراج آمریکایی ها از منطقه باشیم.