اولیه حاشیه نویسی سازی سریال «غوک» | اهالی اکباتان اعتراض کردند

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از هفت صبح، بالاخره بعد از چند جنین تعویق و حاشیه، سریال جدید هومن سیدی از نماوا منتشر شد. اندک کسی خیال می کرد اولین حاشیه این سریال از طرف برخی از اهالی شهرک اکباتان رقم بخورد؛ شهرکی داخل غرب تهران که بین خود تهرانی ها هم به عمر مدرن اهالی اش معروف است.

اما انگار آنها خیلی از تصویری که هومن سیدی از اکباتان عرضه داده راضی نیستند تا جایی که از همان روز پخش سرنوشت ابتدا سریال، تعدادی از کاربرها و چندی از پیج هایی که کنیه اکباتان دارند و وقایع محله را پوشش می دهند مقدمه بوسیله اعتراض کردند و از سیدی خواستند که حداقل وقتی تمثال اکباتان را استفاده می درنگ و فیلمش را در لوکیشن شهرک آنها می سازد دیگر از اسمش کاربرد نکند تا کنیه اکباتان با اراذل و اوباش و خلافکارهایی که او نشان می دهد چروک نخورد.

کاربران معترض می گویند که یک روند خاص در سینما و تلویزیون می خواهد اینطور القا کند که اکباتان لبالب از آدم های عجیب وغریب و خلافکار است در حالی که این منطقه یکی از محله های قدیمی تهران است. از آن طرف بعضی از کاربران اکباتانی فضای رمزی بی آرامی ادعا کرده اند که سیدی کلاس محله آنها را پایین آورده بجهت در قسمت شروع چند جوان نخست بوسیله گرمابه عمومی می جریان و بعد راهی اکباتان می شوند!

این اولین بار زدودن که هومن سیدی اکباتان را به عنوان لوکیشن کارهایش تفویض می کند، او تو فیلم های «سیزده» و «آفریقا» هم از فضای شهرک اکباتان و بناء هایش مصرف کرده و اتفاقا بوسیله نظر این شهرک کثرت با حال وهوای کارهای سیدی جور است. از تعرض و انتقاد تعدادی از اهالی اکباتان که بگذریم می بینیم کار ابتکاری هومن سیدی در قسمت ابتدا فقط این یک حاشیه را نداشت.

درج علامت ۱۸ روی پوستر فیلم وافر ها را حساس کرد و بعضی از والدین و منتقدها اعلام کردند سریالی که حداقل تقدیر اولش مجانی پخش شده و دسترسی همگانی بوسیله آن وجود دارد چرا باید دارای این سطح از خشونت باشد؟ از آن طرف اندوه بی شمار ها در جواب گفته بودند که خود والدین مسئول نگهداری از موضوعاتی هستند که بچه ها می بینند و مستمری تولیدکننده ها همین بوده که هشدار بدهند.

موضوع دیگر انبازی نماوا و روبیکا برای پاشیدن قورباغه است. تو حالی که داخل تمام پوسترهای قبلی غوک نشانی «ارائه انحصاری» دیده می شود، اعلام شده که کاربران روبیکا می توانند این سریال را رایگان ببینند.

برخی می گویند اعلام پخش مجانی قسمت اول قورباغه پیشنهاد روبیکا بوده و بوسیله پشتوانه این پلتفرم که یکی از بخش های زیرمجموعه نزدیک به ساترا در نتیجه بخشی از تلویزیون است انجام شده است. ببینید | پخش آهنگ یاس در سریال جنجالی قورباغه

  جدیدترین خبرها و رویدادها را در اینستاگرام همشهری آنلاین بخوانید  (کلیک کنید)  ► سکانس هایی از قسمت مقدمه این سریال را در ویدئو دامن ببینید.  مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی کند.
فایل آن را از اینجا دانلود کنید: video/mp4