امیر سرتیپ دوم تقی خانی درون دستور کار «یه روز تازه»:ارتش امسال هفته دفاع مهذب متفاوتی داشت

به گزارش ایسنا به نقل از  روابط عمومی ارتش، امیر سرتیپ دوم تقی خانی معاون فرهنگی و روابط عمومی لشکر صبح امروز دوشنبه در برنامه «یه روز ابتکاری» شبکه پنج سیما، به تشریح برنامه های گند جمهوری اسلامی ایران درون هفته دفاع مهذب صیقل.

امیر سرتیپ دوم تقی خانی گفت: هفته دفاع مهذب امسال حال و هوای متفاوتی داشت؛ شاید یکی از دلایل این تفاوت، فرارسیدن چهلمین سالگرد دفاع مقدس باشد و عدد چهل هم برای ما عدد مقدسی است. امسال دستگاه های لشکری و کشوری دستور کار ریزی های متعددی ادا دادند؛ ستاد بی مو نیروهای مسلح، بن حفظ آثار و نشر قیمت های دفاع مقدس، لشکر پاسداران، بسیج، نیروی انتظامی و … همگی مشت بوسیله دست هم دادند و پروگرام های بسیار لایق ای را عمل دادند.
وی افزود: درون مجموعه ارتش تلاش کردیم که بیشتر، کارهای تبیینی عمل دهیم؛ به این معنا که بوسیله توضیح فعالیت های اجرا شده در دفاع مقدس بپردازیم؛ فعالیت هایی که عاطفه کردیم انسان بوسیله خاص جوانان از آن کمتر اطلاع یا بی اطلاع هستند.
کمک فرهنگی ارتش جمهوری اسلامی ادامه عدل: در برنامه های هفته دفاع مقدس از ظرفیت های مختلف مانند کاربرد از پیشکسوتان فساد تحمیلی، رونمایی از کتاب ها و برپایی نمایشگاه ها و غرفه های متنوع تو نقاط مختلف کشور و در دل پادگان ها استفاده کردیم.
امیر سرتیپ دوم تقی خانی داخل ادامه بیان کرد: بوسیله برکت این همدلی میان وسیله های متنوع لشکری و مردم، توانستیم، امسال گام متفاوتی در سالگرد هفته دفاع مهذب برداریم. قدری از این فعالیت ها از قاعده رسانه ها بوسیله ویژه رسانه ملی پوشش داده شد. به همین دلیل از زحمات همه دست اندرکاران رسانه ملی شکر می کنم.
معاون فرهنگی وروابط عمومی ارتش در ادامه به رونمایی از کتاب های ارزشمند دفاع مقدسی اشاره کرد و گفت: درون حوزه نشر کتاب، اداره حفظ کردن آثار و پراکندن قیمت های دفاع مقدس، هیئت معارف جنگ، سازمان عقیدتی سیاسی ارتش، دفاتر و مراکز مطالعاتی در تهران و شهرستان ها زیاد از قرن کتاب را رونمایی کردند؛ تاریخچه هایی که بسیار ارزشمند هستند.
وی افزود : با حضرت امیر خان موسوی و امیر سرلشکر حسنی سعدی در دانشگاه حکومت و ستاد ارتش، مجموعه پنج جلدی نقش صلاحیت دار ارتش داخل عهد پیروزی تنش و دو سال ابتدای جنگ تحمیلی که با تلاش بیش از 50 پیشکسوت حاضر در قرارگاه ها، پایگاه ها و مناطق مختلف در هشت سال دفاع مهذب به رشته تحریر درون آمده بود رونمایی شد.
امیر سرتیپ دوم تقی خانی ادامه قسط: درون هفته دفاع مقدس از وجود شریف پیشکسوتان و فرماندهان دفاع مقدس مستفیض شدیم و با استفاده از نطق نافذ پیشکسوتان درون برنامه های اصیل تلویزیونی،  نمایشگاه ها و برخی خبرگزاری ها به توضیح اقدامات ارتش پرداختیم .
وی افزود: ده ها نمایشگاه درون ملک با همت فرماندهان مقدم برپا شد؛ در این نمایشگاه ها غصه از رویت نرم افزاری ارائه های خوبی داشتیم، هم افزار و تجهیزاتی که به دست توانمند عزیزانمان در سپاه مصنوع شده بود، رونمایی شد.
 سرتیپ دوم تقی خانی خاطرنشان کرد :پیام های فراوانی را در نفس و پس از عمل این پروگرام ها دریافت کردیم که نشان از تفاوت احترام گذاردن هفته دفاع مقدس امسال با سال های گذشته دارد.
وی درباره برنامه های فرهنگی و رسانه ای ارتش اشعار کرد: تو این حوزه ها اندوه اقدامات قابل توجهی داخل قالب های گوناگون انجام دادیم که ساخت  مستندهای متنوع و پخش از روال رسانه ملی از آن عموم است. این خوش ذات ها شامل ناگفته هایی است از اقدامات ارزشمند خیل در مقابله با گروهک های متنوع داخلی که از بیرون تربیت می شدند نیز سال های جنگ تحمیلی و پس از آن بوده است.
معاون فرهنگی ارتش در پایان یاد و خاطره همگی شهدا، جانبازان، ایثارگران و قوم آن ها را معزز داشت.

انتهای پیام