۷ روز پس از شهادت همراه همیشگی سردار سلیمانی

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از شرق، روز گذشته، هفتمین روز شهادت سردار حمید خدادی، از همراهان شهید سپهبد قاسم سلیمانی حیات. مثال خدادی متجاوز از ۸۰ ماه داخل جبهه ها حضور داشت و چندین بار در عملیات های مختلف مجروح و بارها به برهان عوارض شیمیایی داخل درمانگاه بستری شده حیات که سرانجام صبح روز پنجشنبه (سوم مهر ۹۹) به شهادت رسید. هیکل این شهید در چهارم مهر، با حضور سردار حسین سلامی فرمانده سپاه، سردار علی فدوی جانشین فرمانده سپاه، عباس صالحی وزیر نزاکت و ارشاد اسلامی، سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه و دیگر مقامات لشکری و کشوری در قطعه ۲۶ بهشت زهرا (س) به خشکی امدن غم رزمان شهیدش به مزار سپرده شد.

علی (حمید) خدادی متولد ۲۴ مرداد ۱۳۴۳ در گرگان وجود. او در سال ۱۳۵۸ بوسیله عضویت گند درآمد و در «منطقه ۳ کشوری گند» محتوی استان های مازندران و گیلان، به خدمت مبتلا شد. بعد از بروز غائله داخل استان های غربی سرزمین عازم آذربایجان غربی شد و در قرارگاه حمزه سیدالشهدا (ع) حضرت فاحش کرد. بعد از آرام شدن مناطق باختر کشور و آغاز شدت حملات دشمن تو جنوب کشور عازم استان خوزستان شد و به نشانی دستیار اجرائی عملیات قرارگاه خاتم الانبیا با مسئولیت سردار محمد باقری مشغول نوکری شد و داخل این سمت شایستگی های خود را مدال داد. او دو کود تو جبهه به نشانی بسیجی و پس از عضویت به عنوان کادر داخل بیشتر عملیات ها پیشگاه داشت و در عملیات های رمضان، بیت المقدس، والفجر ۴ و والفجر ۸ و کربلای ۵ به فخر جانبازی نائل شد و از نواحی بازو دست چپ، پای راست، سر و کمر ملول و در عملیات والفجر ۸ دستخوش مصدومیت کیمیایی از ملک ریه شد. بعد از مقبول پیمانه مجله ۵۹۸ و پایان جنگ تحمیلی و تشکیل ستاد کل نیروهای مسلح، در این ستاد مبتلا نوکری شد و سال ۱۳۷۰ به برهان شایستگی و سزاواری به دریافت درجه سرتیپ دومی نائل آمد.

پس از انتصاب سردار شهید قاسم سلیمانی به فرماندهی نیروی قدس سپاه، سردار علی خدادی به نشانی کارپرداز و مسئول دفتر او منصوب شد. بعد از آن بوسیله برهان سزاواری و لیاقت و نیز با تغییر و تحول درون حکمرانی هوافضا، بوسیله عنوان دستیار بازرسی و پناه این نیرو مشغول به خدمت شد که این نوکری در زمان فرماندهی سردار حسین سلامی نیز ادامه داشت. بعد از شهادت سردار حسن تهرانی مقدم، برابر امر فرماندهی بی مو قوا بوسیله سردار محمدعلی جعفری مبنی بر تشکیل معاونت پناه و اقدامات تأمینی در سپاه و کنترل و نظارت بر مأموریت های سپاه، سردار خدادی داخل بهمن سال ۱۳۹۰ به عنوان دستیار ایمنی و اقدامات تأمینی منصوب شد که این مسئولیت تا لحظه شهادتش دنباله داشت. او داخل کشش عهد نوکری به جهت لیاقت و شایستگی و خدمات ارزنده در مجموعه هایی که در آن شغل داشت بارها از سوی فرماندهان ثانیه مانند شهید سردار سلیمانی و رؤسای کل ستاد نیروهای مسلح، فرمانده کل سپاه و پاسبان اما عالم مورد قسمت و وسوسه راحتی گرفت.

سردار شهید خدادی، انسانی بااخلاق، سختکوش، پرتلاش و خستگی ناپذیر، جذاب و مردم دار و مورد احترام برای همکاران، فرماندهان و مدیران سپاه بود؛ به طوری که روحیه مدیریتی، اخلاقی، دینی و اعتقادی ایشان بخاطر همگی آحاد کارکنان سپاه شناخته شده بود و با توجه به روحیه شهر مداری و ساده زیستی، پذیرای همه کارکنان وجود. او علاوه پیاده شدن روحیه خداپسندانه و اخلاق مدار، انسانی مقید نسبت بوسیله فرایض دینی و حفظ کردن بیت المال، پایبند به کار مقام معظم فرماندهی کل قوا و فرماندهان بالادستی بود. حفظ روحیه رزمنده بودن و نظامی ولایت بودن، توجه به زیردستان و بوسیله یاد شهدا بودن و الگو قراردادن شهدا و صداقت و شوخ طبعی از دیگر خصوصیات بارز این مثال بوسیله شمار می آمد.

پس از شهادت ایشان، بسیاری از شخصیت های نظامی و سیاسی مانند دریابان علی شمخانی دبیر شورای برجسته امن ملی، سردار رحیم صفوی دستیار و نایب برجسته فرمانده معظم طاس قوا، سردار محمد باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح، سردار حسین سلامی فرمانده بی مو سپاه، سردار رشید فرمانده قرارگاه مرکزی خاتم الانبیا (ص)، حجت الاسلام حاجی صادقی نماینده ولی فقیه در سپاه، محمود واعظی مهتر دفتر رئیس جمهور، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش وپرورش، علی ربیعی سخنگوی دولت، آیت الله سیدکاظم نورمفیدی نماینده ولی فقیه در گلستان و امام جمعه گرگان، سعید سخن ران زاده سخنگوی وزارت امور خارجه، عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان، مرتضی بانک مشاور رئیس جمهور و نویسنده شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، هادی ضایع شناس استاندار گلستان و عبدالعلی علی عسگر، رئیس صداوسیما، تو پیام هایی مجزا بوسیله خانواده او تبریک و تسلیت گفتند.

روز دوشنبه همچنین در دومین مراسم «یادها و نام ها» که در موزه نهضت اسلامی و دفاع مهذب تهران برگزار شد، از خانواده های فرماندهان شهیدی ازجمله سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، سردار ناصر شعبانی، سردار حسین پورجعفری، سپهبد محسن پاکیاری و سردار شهید حمید خدادی پاسداری شد.