حاکم نیروی هوایی گند: شب شهادت سپهبد سلیمانی تا وقت اغتشاش پیش رفتیم

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تسنیم، امیر سرتیپ مرجح نصیرزاده حاکم نیروی آسمانی ارتش جمهوری اسلامی ایران ۲۷ شهریور ماه تو آیین رونمایی از نجیب «نبردهای فانتوم» که داخل تالار سوره مرزوبوم هنری برگزار شد، طی سخنانی ضمن تشکر از سازندگان این مستند و سازمان هنری اوج برای تهیه این مستند، با رمز به اقدامات نیروی هوایی سپاه قبل و حین دفاع مقدس پیش روی داشت: پس ازآن از انقلاب اسلامی توطئه های متعددی توسط دشمن طرح ریزی شد تا انقلاب اسلامی را درون نطفه خفه کرده و اجازه نمو به قیام ندهند تا به موقعیتی که الان داریم، برسد.

وی افزود: نیروی هوایی درون برطرف کردن برخی از این توطئه ها شریک داشت و هواپیماهای فانتوم در خنثی کردن آن کارگر بود. مثلا در غائله کردستان نیروی هوایی نقش موثری داشت و شهید محمد نوژه از پایگاه هوایی همدان با کلمه روزه به شهادت رسید.

فرمانده نیروی هوایی سپاه با یادآوری خدمات این نیرو در ماجرای طبس، خاطرنشان کرد: رژیم بعث عراق تا قبل از آغاز فساد ۹۳ یورش هوایی بوسیله سرحد ما عمل عدالت و نیروی هوایی ما از هوشیاری برخوردار بود. دو زمانه سپس از حمله عراق داخل ۳۱ شهریور ۱۳۵۹، تیر کوچک هواپیماهای ما روی پایگاه های عراق به عنوان نخستین پاسخ انجام شد. هم چنین حدودا بعد از ۲۰ شایسته کردن از آغاز حمله دشمن داخل روز مقدمه مهر، بیش از ۱۴۰ فروند هواپیما تمام موجودی های عراق را مختل کوبیدند.

امیر نصیرزاده پیش روی کرد: صدام بعد از اقدامات عمده نیروی هوایی فهمید که خبط کرده و استراتژی او از جنگِ برق آسا تبدیل به استراتژی دعوا فرسایشی شد. فانتوم ها بودند که صرفه جویی جنگ عراق را تک مرام استراحت دادند و پالایشگاه ها و بندرهای عراق را مورد یورش و حمله قرار دادند و تقریبا صدور نفت عراق را در کبد ماه نخست جنگ به صفر رساندند. همچنین در سکوهای الامیه و البکر عراق تو خلیج فارس، ۱۳۲ هزاره پوند بمب توسط هواپیمای فانتوم ریخته شد تا ابتکار عمل از نیروهای بعثی خمود شود که این اساسی ادا شد.

وی تصریح کرد: یکی از پرافتخارترین ماموریت های هواپیمای فانتوم درخصوص برگزاری اجلاس غیرمتعهدها در بغداد بود که صدام بوسیله دنبال یکروز برداری دیپلماتیک از آن بود و اصرار داشت که برگزار شود و جمهوری اسلامی ایران نقیض آن حیات و هر تلاشی در سطح سیاسی انجام شد، نتوانست این را لغو کند اما با غرش خلبانان ایرانی مثل مثال دوران اجازه برگزاری این اجلاس داده نشد؛ ما توانستیم ترانه خودمان را بر دشمن تحمیل کنیم.

فرمانده نیروی هوایی گند گفت: متخاصم خواستار حیات تا پیشرفت یاجنبش سریع وعظیم هواپیماها در پایگاه های ما قطع شود و نیروی هوایی از روز اول انقلاب تو فشار حداکثری توسط دشمنان حیات و ارتباطی با خارج نداشت و الان درون شرایطی هستیم که به کوری چشم دشمنان، شرایط ما به مراتب بهتر از عهد دفاع مقدس است.

امیر نصیرزاده با رمز به شوق و اشتیاق جوانان نیروی هوایی برای دفاع از انقلاب اسلامی، یادآور شد: در شب شهادت سردار سلیمانی ما تا لمحه هیاهو پیش رفتیم و دو موجودی ها ما داخل جنوب کشور پرواز انجام دادند و منطقه شلوغ وجود و هواپیماهای اضافی در فضای گردون بودند. جوانان نیروی آسمانی تقاضای انجام نوکری و تصدی می کردند.

وی تصریح کرد: دشمن باید بداند خلبانان ما پرورش یافته قهرمانان دفاع مقدس و تربیت شده مکتب معصوم حسین(ع) هستند و مثل شهید حسین خلعتبری بخاطر روال دادن بی تابی می کنند و از عِده و عُده دشمن نمی ترسند و با عقیده درون مسیر الهی دامنه بر می دارند. هر زمانی که لازم باشد با غلبه بوسیله دشمن حمله کرده و شدیدترین ضربه ها را به دشمن می زنند.

فرمانده نیروی هوایی سپاه اندیشه علامت کرد: ما معتقدیم در این طرز اگر مثال شویم، این پایانِ راه زدودن و تازه آغاز راه است و کسی که مثال می شود، ترفیع یافته و نزد خداوند روزی می خورد. ما مثل دشمنانِ بزدل از اجل هیجان نداریم و به ارتکاب تکالیف خود می پردازیم. این قدرت ماست که از مکتب امام حسین(ع) آموخته ایم و اجازه کوچکترین تعرضی به کشورمان در کنار سایر نیروهای مسلح نخواهیم رحم.