معرفی آتش زنندگان کاه و کلش در آستارا بوسیله محکمه

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، مصطفی فلاح جمعه ۲۴ مرداد اظهار کرد: فدایی کشاورزان برای از بین بردن سخاوت ساقه خوار برنج، کاه و کلش شالیزارها را می سوزانند اما این حکم غیرعلمی، آفت را از بین نمی برد و سبب آلودگی هوا، ترساندن مصونیت عمومی، نشر ذرات معلق و بیماری های تنفسی می شود.

مهتر اداره نگاهداری محیط زیستآستارا افزود: علاوه بر گشت و کنترل شبانه روزی، در برخی مناطق روستایی با انتصاب بنر هشدارهای لازم را به کشاورزان دادهایم و کشاورزان در این وابستگی همکاری کنند.

ایرج شیارکار، مدیر جهاد کشاورزی آستارا همچنین گفت: آتش زدن پسماند زراعی علت تقویت اراضی کشت نمی شود اما برگرداندن علوفه و کلش به زمین از طریق شخم، نیاز به کود را کاهش می دهد. ثمر حدود ۳۰ درصد از سه گانه هزاره و ۲۰۰ هکتار مزارع برنج برداشت شده است و سوزاندن کاه و کلش در شالیزارها مراتع و باغ ها را همچنین در معرض خطر آتش سوزی راحتی می دهد.

از هفت هزاره و ۵۰۰ هکتار اراضی زراعت آستارا، استان گیلان سه هزار و ۲۰۰ هکتار بوسیله زراعت انواع برنج محلی و پر علیه ویژه می یابد و سالانه بیش از ۱۵ هزار تنه شلتوک و ۱۰ هزار جسم برنج خالص بوسیله دست می آید.

شهرستان مرزی بندرگاه آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت درون منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.