اسرار نظامی را نباید به مشت خویشتن افشا کنیم | عارضه کنارک در همگی تمرینات لشکری جهان اتفاق می افتد

بوسیله گزارش همشهری آنلاین به نقل از فارس، دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران ۲۷ اردیبهشت ماه با حضور درون درمانگاه گلستان، از سه تنه از مجروحان رخداد ناو کنارک عیادت کرد و قضیه مداوا و تداوی آن ها را مورد ارزیابی قرار داد.

امیر دریادار سیاری تو این دیدار، ضمن گرامیداشت شب های قدر و تسلیت ایام شهادت حضرت علی (ع) گفت: شهادت عزیزان همرزم در عرصه سیل گرفتن را خدمت همگی همرزمان درون نیروی دریایی گند و خانواده معزز این عزیزان، تسلیت جاه می کنم.

وی با تاکید بر این که این شهدا باعث عزت، افتخار، سرافرازی و نشان دادن استعداد بازدارندگی ما در یبوست هستند، افزود: همه ما درون نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران و نیروهای مسلح، داغدار این ماجرا هستیم و خودمان را در مشتعل قوم های شهدا همدستی می دانیم.

معاون هماهنگ کننده خیل با بیان این که ما بخاطر قطره قطره خون شهدایمان بها قائل هستیم، تصریح کرد: هر رزمنده ای که از فاتحه دانا نوکری تو نیروهای مسلح و ارتش می شود، قطعاً یکی از اهداف وی، حفظ کردن سربلندی و اقتدار نظام و دستیابی به مقام والای شهادت است. ما خوش نویسی این شهدا را ادامه خواهیم داد.

امیر دریادار سیاری ادامه عدل: اغلب مجروحان این حادثه  مرخص کردن شده اند و ۳ نفری که الان در این بیمارستان و یک نفری داخل بیمارستان چابهار به قانون می برند، به زودی ترخیص خواهند شد و حالشان مساعد است.

وی گفت: چیزی که بخاطر من متجاوز جالب بود، روحیه این عزیزان است و برای ما یادگیری بزرگی است که اطلاع دادن آمادگی می کنند پس ازآن از بهبودی، هر چه کندرو تر برای برای امتداد خدمت بوسیله منطقه اعزام شوند.

معاون هماهنگ کننده ارتش تو ادامه خاطرنشان کرد: دشمن همواره در صدد القای شبهادت و خبرسازی و نهایتا مجاهدت برای تضعیف قدرت دفاعی جمهوری اسلامی است، ولی امت و نیروهای مسلح ما هوشیار است و مقهور شیطنت های دشمن نمی شوند و نیروی بحری راهبردی ما به برکت خون شهدا، اقتدار دریایی و تصدی های خود را همچون گذشته ایفا خواهد داد.

امیر دریادار سیاری اظهار داشت: ما داخل ارتش جمهوری اسلامی ایران هر هفته بوسیله طور متوسط یک رزمایش در زمین، هوا، دریا و پایین تر سطح داریم و درون این رزمایش ها صحنه های اصلی نبرد با مهمات، موشک و تجهیزات لشکری تمرین می شود. داخل همه تمرینات نظامی و دریایی دنیا این گونه اتفاقات می افتد و مروری به خشکی امدن سوابق سوانح دریایی جهان کاملا مؤید اتفاقات به مراتب بدتر است.

وی تصریح کرد: هیچگاه کشوری اسرار دفاعی خود را افشا نمی کند و ما نباید به مشت خودمان داده ها و اسرار نظامی را به متخاصم بدهیم.

 وی خطاب به مجروحان حادثه کنارک گفت: اقتدار دریایی ما از گذشته و حال مرهون حضور دریادلان تو پهنه آب های سرزمینی و اجرای فیروز هزاران عهده دار شدن دریایی است.

در این دیدار، مجروحان عارضه شناو کنارک آمادگی کامل خود را بعد از مرخصی از بیمارستان برای دنباله خدمت در مناطق مختلف دریایی و صیانت از حدود و ثغور دریایی اطلاع دادن کردند.