سرلشکر صفوی: فرماندهی دفاع و اشتی زیستی در نیروهای مسلح تشکیل شود

بوسیله گزارش ایسنا، سردار سرلشکر یحیی رحیم صفوی صبح امروز در همایش ملی پدافند کیمیایی که تو سالن صدرای دانشگاه بقیه الله برگزار شد با رمز بوسیله حوادث هفتم تیرماه داخل تاریخ تنش اظهار کرد: دیروز هفتم تیرماه دو فاجعه ملی تو ایران رخ قسط که تو تاریخ پرفراز و نشیب انقلاب امت ایران سزا است؛ یکی حادثه غلیان دفتر حزب جمهوری اسلامی و شهادت آیت الله بهشتی و دیگری بمباران شیمیایی ولایت سردشت بوسیله دستور صدام حیات که چهار بمب ۲۵۰ کیلوگرمی خردل منجر به آسیب دیدن و شهادت متجاوز از ۴ هزاره نفر از انسان این شهر شد.

وی با تقریر خاطراتی از عهد دفاع مهذب یادآور شد: کبود شدگی روز بمباران حلبچه آنقدر اکید بود که تا مدت ها نمی توانستیم شهیدان این بمباران را جمع آوری و حتی تدفین کنیم. این در حالی بود که بسیاری از کشورهای غربی با سکوت از کنار این تباره گذشتند.

کمک ویژه رهبری ادامه داد: طبق گزارش نماینده ایران تو سازمان ملل عراقی ها داخل مجموع ۲۵۲ اشکوب از سلاح شیمیایی ثمر ما استفاده کردند و بیش از ۱۰۷ هزار نفر از نظامیان و غیرنظامیان ما را نژند کردند و تعداد شهدای ما که مادون تاثیر بمباران شیمیایی قرار داشتند همچنین بوسیله بسیار از هفت هزار نفر می رسد.

صفوی خاطرنشان کرد: آنچه که به نشانی سیاست و راهبرد می گویم هم برای مقابله با تهدیدات شیمیایی و بیولوژیک و بی قراری تو برابر کرونا تاثیرگذار است. اولین گام داخل این ماخذ فراهم کردن وضعیت لازم برای داشتن یک پدافند مقتدر برای مقابله با تهدیدات شیمیایی و میکروبی و نیز استفاده از تجارب خارجی ها در این زمینه است.

وی درون ادامه با اشاره بوسیله مهمترین محورهای این راهبردها اقرار کرد: استحکام پروسه ظرفیت و آمادگی ما در موافق تهدیدات کیمیایی و اکوزیستی و تروریستی همچنین از دیگر موارد لازم داخل این بنیان است. همچنین قرارگاه پدافند کیمیایی که تشکیل شده است باید در سطح ملی و نیروهای مسلح دستورهای لازم را برای همگی ناحیه آماده کند.

صفوی پیش روی کرد: همچنین سامانه ای هوشمند بخاطر آماده سازی، کشف و مقابله با این تهدیدات آماده کنیم. بخاطر درمان مصدومان کیمیایی سامانه ای فراهم شود و خلاءهای عرفی درون این مبنا را در طرح های زیرساختی کشور بخاطر بهبود وضعیت مقابله با تهدیدات کیمیایی و میکروبی برطرف کنیم.

وکیل عالی فرماندهی کچل قوا تاکید کرد: همچنین ساماندهی صنایع مختلف کیمیایی و تحکیم آن برای ساخت ابزارهای لازم بخاطر مقابله در این زمینه ضروری است و تو کنار آن تقویت و ارتقای آزمایشگاه های لازم در این بن لازم  است تا به نیکوکاری بتوانیم آخرین موارد این تهدیدات را اطلاع و دسته بندی و بخاطر مقابله با آن موارد لازم را مراعات کنیم.

وی با اقرار اینکه تمام مراکز علوم پزشکی باید آموزش هایی را بخاطر دانشجویان علوم پزشکی داخل مبنا این تهدیدات آماده کنند، گفت: فرماندهی دفاع و سلامت زیستی و بهداشتی باید داخل نیروهای مسلح تشکیل شود و چنانچه درون عالمگیر کرونا نیروهای مسلح به دستیار دولت نمی آمدند کار برای دولت در زمینه مقابله با این ویروس سخت می شد. فرمان رهبری تو این بنیان به ستاد کل نیروهای مسلح بسیار فایده گذار حیات.

 صفوی ادامه انصاف: سخنان رهبری را برای مقابله با کرونا که دیروز مطرح کردند، واقعاً موکد بگیرید. نباید دریافتن آدم ما کاسته شود. مردم ما به امید پاسخگویی بخت و بیمارستان ها در این زمینه نباشند که چنانچه موارد زیاد شود و مدل اجل و میرها بالا رود فاش است که نمی استعداد همگی موارد را پاسخگو حیات.

وی تو پایان گفت: اقبال همچنین باید به پاره های خصوصی و دولتی و نیروهای مسلح کوشا تو این زمینه بخاطر تولید واکسن و دوا بخاطر تهدیدات شیمیایی و میکروبی و زیستی و کرونا و به نعوظ کلی دفاع غیرنظامی آینده از طریق وام و کمک های لازم جستار کند.

انتهای پیام