جزئیات دیدارهای عمده شمخانی با رهبران دیپلماتیک عراق | امید به روزی داریم که اثری از صهیونیست ها تو منطقه نباشد

به گزارش همشهری، آنلاین به نقل از ایرنا، در این دیدار که درون محل دفتر کارفرما «عمار حکیم» رئیس روانی حکمت ملی عراق اجرا شد، شخصیت هایی مانند نوری المالکی، حیدر العبادی، هادی العامری، فالح الفیاض و سید عمار طبیب حضور داشتند. گفت و گو در مورد مسائل سیاسی روز عراق و منطقه از جمله محورهای این دیدار حیات.
دریابان شمخانیشنبه شب متوجه فرودگاه بغداد شد و امروز یکشنبه با «منصف عبدالمهدی» نخست وزیر قضا و قدر پیشبرد امور، «فالح فیاض» مشاور امنیت ملی و «مصطفی الکاظمی» رئیس سازمان معلومات عراقدیدار و گفت وگو کرد.   شمخانی و عبدالمهدی دیدار کردند

دبیر شورای عالی ایمنی جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر پیشبرد امور بخت عراق روز یکشنبه ملاقات و اوضاع عراق و منطقه را مناقشه و گفت وگو کردند. دریابان «علی شمخانی» که شامگاه شنبه داخل سفری دو روزه خبردار بغداد شده، ظهر امروز یکشنبه با «منصف عبدالمهدی» نخست وزیر پیشبرد امور دولت عراق دیدار و اوضاع عراق و منطقه را بحث و گفت وگو کرد. شمخانی پیش از این دیدار با «فالح الفیاض» مشاور امن ملی عراق دیدار و گفت وگو کرده بود. سخن سنج شورای ممتاز ایمنی ملی در راس هیاتی با هدف بررسی اوضاع امنیتی و سیاسی و توسعه مناسبات اقتصادی وارد بغداد شده و قرار است تو این سفر با روسای سه گانه گانه عراق و پرسنل از رهبران سیاسی از طیف های متنوع شیعه، اهل سنت و کرد بازدید و گفت وگو نرم. شمخانی علاوه پهلو مشاور امان ملی عراق تاکنون با «سید عمار دکتر» پیشگام جریان حکمت و «مصطفی الکاظمی» رییس سازمان امنیت و اطلاعات عراق  همچنین ملاقات و گفت وگو کرده است. کام به روزی داریم که اثری از صهیونیست ها در منطقه نباشد

دبیرشورای برجسته امنیت ملی در میتینگ مطبوعاتی با مشاور امنیت ملی نخست وزیر عراق اعلام کرد، صهیونیست ها نقیض امنیت منطقه اند و امید است روزی فرا برسد که اثری از آنها داخل منطقه نباشد. بوسیله گزارش فارس، دریابان «علی شمخانی» دبیرشورای عالی امنیت ملی که دیشب (شنبه شب) بیدار عراق سفر شدt صبح امروز (یکشنبه) با «فالح فیاض» وکیل امنیت ملی ابتدا وزیر عراق دیدار و مصاحبت کرد.

ب ر زمینه گزارش «شفق نیوز»، وی پس از این دیدار درون جلسه خبری مشترک با الفیاض، موضع پارلمان عراق درباره لزوم اخراج نیروهای آمریکایی از این کشور را «قابل تقدیر ویژه» خواند.  شمخانی گفت: صهیونیست ها ضد ایمنی و سکون منطقه هستند و امیدواریم روزی برسد که اثری از صهیونیست ها در منطقه ای که عمر می کنیم، نباشد.

وی ادامه داد، ایران برای عراق امن و ثبات پایا را آرزو دارد و عاری شک عراق این امکان را دارد که تو آینده نزدیک درون مسایل منطقه ای و جهانی نقش اجرا کند.  شمخانی سپس تصریح کرد: از سال ۲۰۰۳ روز به روز همکاری، رایزنی، مشارکت و حمایت میان دو ملت و دو شانس عراق و ایران داخل شالوده های متنوع سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و درمانی بیشتر و بیشتر شد.  آمادگی ایران بخاطر معاون بوسیله عراق در مبارزه با کرونا

سخن سنج شورای برجسته امان ملی ایران  د ر دیدار با فالح فیاض آمادگی ایران را برای کمک به عراق تو مبارزه با کرونا اعلام کرد.    دریابان علی شمخانی دبیرشورای برجسته امنیت ملی که به عراق سفر کرده است بامداد امروز (یکشنبه) با «فالح فیاض» مشاور زنهار ملی نخست وزیر عراق دیدار و گفتگو کرد.  در این ملاقات طیف وسیعی از موضوعات تک علاقه دو کشور در بنیاد های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی مورد مذاکره و تبادل نظر قرار گرفت.

شمخانی درون این ملاقات با اشاره به تجربه موفق همکاری دو ملک در مبارزه با تروریسم تکفیری اقرار داشت: امروز جنگ ادراکی به عنوان یکی از ابعاد تلاطم هیبریدی، جایگزین فتنه تروریسم شده و پدید آورندگان و پشتیبانان داعش سعی می کنند تا از این طریق به اهداف محقق نشده و با هزینه کمتر دست یابند.

وی از اقدام مجلس و طالع عراق در قبول و پیگیری قانون خروج نیروهای لشکری خارجی از عراق سرنوشت و خاطرنشان کرد: دولت، نیروهای مسلح و مردم شجاع عراق در مبارزه چیره و قهرمانانه با تروریستهای داعش و گروههای تکفیری نشان دادند که بخاطر مطمئن امنیت خود نیازی بوسیله حضور نیروهای ارتشی اجنبی ندارند.

دبیر شورای ممتاز امنیت ملی بزرگنمایی تهدیدات موهوم، کاهش تحمل آوری اجتماعی در موافق مشکلات و قلب واقعیتها را از شگرد های شورش ادراکی برشمرد و خاطرنشان کرد: باید برای حفاظت از منافع ایران و عراق در موافق هجمه ناجوانمردانه “تروریسم ادراکی” همه ظرفیتهای فرهنگی، مدنی و مردمی با شناخت تمام از اهداف دشمن به میدان بیاید.  شمخانی درون پایان با اشاره به مسری ویروس کرونا تو دو ناحیه ایران و عراق آمادگی جمهوری اسلامی بخاطر مساعدت به عراق داخل مبارزه با بیماری کرونا را اعلام کرد.

فالح فیاض مباشر امنیت ملی نخست وزیر عراق نیز داخل این ملاقات با ابراز خرسندی از سفر دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان به عراق اظهار داشت: پیوندهای اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی عمیق دو ملت و همچنین اشتراکات دیپلماتیک زورمند بین تهران و بغداد روابط دو ناحیه را درون شرایط منحصر به فرد فراغت داده است.

وی با پافشاری بر لزوم ارتقای همکاریهای دو کشور تو زمینه های امنیتی و اقتصادی از خلق کارگروه مشترک برای ردیابی اقدامات پیشگیرانه و درمانی در زمینه مبارزه با بیماری کرونا استقبال کرد.

دبیر شورای عالی امن ملی ایران همچنین در بازدید وزیر بهداشت عراق آمادگی جمهوری اسلامی را برای ارجاع تجربیات به این کشور برای مقابله با ویروس کرونا اعلام کرد. «جعفر علاوی» وزیر بهداشت عراق با دبیرعلی شمخانی دبیر شورای عالی زنهار ملی ایران در محل اقامت او در بغداد دیدار و درباره شریک دو سرزمین برای مقابله با ویروس کرونا گفتگو کرد. شمخانی تو این دیدار با اشاره بوسیله تجربیات و دانش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه و ریشه کنی بیماریهای واگیر آمادگی جمهوری اسلامی را برای دستیار به مردم و دولت عراق درون مقابله با بیماری کرونا را اخبار کرد.   تشکیل دولت مقتدر و کارآمد مبتنی کنار رای آدم عراق هوی همیشگی ایران است

ادیب شورای عالی کنف ملی در بازدید با رئیس درخت سرو اطلاعاتی عراق گفت:تشکیل دولت قدیر و کارآمد مبتنی کنار رای انسان عراق خواست سرمد ایران است.

 دریابان علی شمخانی با مصطفی کاظمی مهتر سرویس اطلاعاتی عراق داخل بغداد دیدار و پیرامون همکاری های دوجانبه و تحولات منطقه ای گفت وگو کرد.   ادیب شورای عالی امنیت ملی کشورمان در این ملاقات با اشاره به تحولات ماه های اخیر عراق گفت: «با توجه به شرایط دیپلماتیک و امنیتی عراق، نقش دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی برای مدیریت وضعیت متاخر بسیار بنیادی وپیچیده است.»

شمخانی با تبیین تاثیرگذاری تحولات سیاسی و امنیتی عراق کنار ثبات و آرامش منطقه، ضمن اعلام آمادگی برای ارجاع تجربیات اطلاعاتی و امنیتی کشورمان به مایه های ذیربط عراقی اظهار داشت: «تشکیل نصیب و قسمت مقتدر و کارآمد مبتنی پیاده شدن رای و اراده عموم آدم امید همیشگی جمهوری اسلامی ایران است.»

نماینده مقام معظم رهبری ترور ناجوانمردانه سرداران جبهه مقاومت، شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را خطای راهبردی ترامپ و تیم شرور حاکم بر قلعه سفید نشانی کرد و افزود: این اقدام جنایتکارانه، شمارش برعکس اخراج آمریکا از منطقه را از بامداد جمعه ۱۳ دی ماه آغاز کرده است.

وی خاطرنشان کرد:برپایی تظاهرات میلیونی و تاریخی کشمکش با اشغالگری آمریکا و امان از رهایی و حاکمیت ملی عراق، مقصد ای از پیشتازی و پرچمداری انسان پرافتخار عراق تو مسیر اخراج آمریکا از منطقه است.

دبیر شورای عالی حمایت ملی با تبیین ظرفیت های وسیع همکاری در ابعاد اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی بین ایران و عراق، تداوم رایزنی مستمر بین مقامات ممتاز دو کشور را درون خلق نقش مکمل منطقه ای و مقابله با نقشه کشی دشمنان برای تجزیه و تضعیف کشورهای اسلامی مهم و تاثیرگذار نشانی کرد.‎

مصطفی کاظمی، مهتر درخت سرو اطلاعاتی عراق همچنین تو این ملاقات از نقش موثر جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تروریسم و تکثیر ثبات و ایمنی در منطقه تجلیل کرد و پیش روی داشت: «موفقیت ایران تو مقابله با تروریسم و برقراری امنیت در درون و پیرامون مرزهای خود دلیل روشنی به خشکی امدن راندمان کمتر نظیر الگوی امنیتی جمهوری اسلامی است.»

وی با قدردانی از کمک های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران به عراق در عرصه مبارزه با تروریسم و استقبال از تداوم انبازی های نزدیک در این بخش گفت؛ افزایش تبادل مستمر اطلاعات و همکاری مشترک کشورهای منطقه بخاطر حقیقت کن کردن گروههای تروریستی رویکردی اجتناب ناپذیر است.