تماس تلفنی وزیر دفاع ترکیه با سرلشکر باقری درباره مقابله با کرونا

به گزارش ایسنا، ژنرال حلوصی آکار وزیر دفاع ترکیه عصر امروز دوشنبه ۹۹/۱/۱۸ در مناسبت تلفنی با سردار ژنرال باقری رئیس ستاد کل نیروهای مسلح موفقیت های جمهوری اسلامی ایران درون مقابله با مسری ویروس کرونا و درمان بیماران را تبریک گفت.

وزیر دفاع ترکیه داخل این تماس تلفنی ضمن گزارشی از آمار و روند گسترش ویروس کرونا درون ترکیه و اقدامات نیروهای مسلح آن ملک از موفقیت های دولت و نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در مدیریت و مقابله با ویروس کرونا قدردانی و مشتاق تبادل تجربه های فیروز بوسیله دست آمده  تو عرصه های علمی ، تخصصی و اجرایی بین نیروهای مسلح دو کشور  داخل این زمینه شد.

سردار سرلشکر پاسدار محمد  باقری رییس ستادکل نیروهای مسلح جمهوری ایران همچنین درون این رابطه تلفنی گزارشی از آمار مبتلایان و گشایش یافتگان و آخرین شرایط شیوع ویروس کرونا تو ناحیه و روانی رویارویی و مبارزه با آن ارائه کرد.

باقری خاطر علامت کرد: با وجود آن که شیوع  ویروس کرونا داخل جمهوری اسلامی ایران پس ازآن از چین آغاز شد به رغم وجود تحریم های اقتصادی و دارویی ضد بشری آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران ، به برهان وجود ظرفیت ها و استعداد های سزاوار سرزنش توجه سیستم بهداشت و درمان در جمهوری اسلامی ایران و تلاش های خستگی ناپذیر و شبانه روزی کادر بهداشت و علاج و همچنین شریک گسترده و نقش آفرینی های موثر نیروهای مسلح  و بخت و حضور داوطلبانه بیش از یک میلیون نفر از بسیج مردمی، موفقیت های بزرگی تاکنون در عرصه مقابله با مسری ویروس کرونا خراج شده است.

وی افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران علاوه بر اقدامات بهداشتی و درمانی و انجام تحقیقات و پژوهش های علمی و  تولید برگ بهداشتی و درمانی ، تاکنون ۸ هزار بیمار کرونایی را علیل و درمان نموده و علاوه بر سه هزار سریر بیمارستانی حدود ۱۱ هزار سریر نقاهتگاهی را آماده پذیرش بیماران کرده است و واحدهای ” ان. بی. اس” نیروهای مسلح نیز با استقرار در ۳ هزاره نقطه از کشور در پاکسازی و نقیض عفونی کردن مراکز ، معابر عمومی و تاسیسات و ساختمان ها مشغول هستند.

سردار سرلشکر باقری تو پایان آمادگی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران را برای انتقال تجربیات موفق نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در  مبارزه با ویروس کرونا بوسیله نیروهای مسلح ترکیه و دیگر کشورها اعلام کرد.

انتهای پیام