وضعیت ایران داخل برابر کرونا «زرد» است | چه زمانی قرنطینه دهات الزامی می شود؟

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از  ایسنا، سپهبد غلامرضا جلالی درون دستور کار انتهای الوند که از شبکه دوم سیما با موضوع بلای ناگهانی کروناپخش شد با اشعار اینکه در سطح جهان سه فرضیه برای شیوع کرونا بود دارد، گفت: احتمال اول این است که این ویروس از جهش طبیعی درویروس کرونا به حیات آمده باشد. در واقع به صورت غریزی و بدون دخالت انسانی این اتفاق افتاده است. سناریو دوم این است که چون تو روستا ووهان یک آزمایشگاه سطح ۳ بود دارد حدس گریختن آزمایشگاهی و سپس انتقال ویروس به دیگران بود دارد. گمانه سومین تیمار احتمال یک حمله زیستی با اهداف اقتصادی از سوی آمریکایی هاست که علیه قناعت چین ایفا شده باشد.
وی در تک اقدامات دایره پدافند غیرعامل کشور پس از شیوع ویروس کرونا نیز گفت: ما با شیوع ویروس کرونا در چین و گستردن اطلاع دادن مبتنی بر گسترش آن در سایر کشورهای جهان، قرارگاه پدافند زیستی ملک را در حالت آماده باش قرار دادیم. اولیه رفتار ما رصد، پایش و بررسی گزارشات و همچنین خلق کردن آمادگی درون حوزه های تشخیصی و درمانی قلمرو بود تا هرگونه گزارش مشکوک به دست آمد مورد وارسی قرار گیرد و ردیابی شود.

مهتر موسسه پدافند غیرعامل کشور با بیان این که تا دو هفته پیش همه گزارشاتی که ما از آزمایشگاه های تشخیصی کشور و مراکز درمانی می گرفتیم ورود ویروس کرونا به کشور را اثبات نمی کرد، افزود: ما براساس چرخه اقدامات پدافند زیستی که دربرگیرنده مراحل پیش بینی، پیش گیری، پیش کنشگری و مقابله است در مرحله پیشگیری به این نتیجه رسیدیم که وضعیت ناحیه سفید است ولی پس از بررسی میزان­ های مشکوک درون آزمایشگاه­ های مرجع ملک و بررسی آن توسط پزشکان فنی درون واقع ما از شرایط سفید خارج شده و متوجه وضعیت زرد شده ایم.

وی مداومت کرد: رویکرد قرارگاه پدافند زیستی پشتیبانی و حمایت همه جانبه از اقدامات وزارت بهداشت، علاج و آموزش پزشکی است.

 جلالی در پاسخ بوسیله این سوال که آیا منشاء بیماری کرونا که درون کشور شیوع رک کرده شناسایی شده است، نیز گفت: سوابق بیماران و حتی متورم شدگان از سوی متخصصان برای منشایابی بیماران انجام شده است اما هنوز بوسیله جمع بندی مشخصی نرسیدیم بنابراین فرض ما همان انتقال بوسیله عادت طبیعی است که در همه کشورها پیوستگی افتاده است.

مهتر موسسه پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: آزمایشات ویروس شناسی مدال می دهد که ویروسی که درون ایران شایع شده است همان ویروس شایع شده درون چیناست و تغییری درون آن ندیده ایم.

وی با بیان اینکه درون اقدامات مقابله ای پدافند زیستی سه گانه پایه اساسی داریم، گفت: بحث اول رعایت نکات بهداشتی، درمانی و تشخیصی است. دوم اقداماتی با محور امنیتی انتظامی است و داخل محور سوم اقدامات رسانه ای و آموزشی است.

سردار جلالی با تقریر اینکه داخل حوزه بهداشت و علاج برای امتیاز بیماری کیت های تشخیصی توسط WHO در وارستگی سرزمین قرار پژمان است، تصریح کرد: درون مرزوبوم علاج نیز هنوز در دنیا دارو و واکسنی حیات ندارد بلکه پزشکان به درمان مالیات ناشی از این بیماری می پردازند. ولی مهمترین موضوع تو مقابله با کرونا در حوزه رسانه است. آنچه وقار دارد اطلاع رسانی درست، آموزش، کف نفس از ایجاد باک و تقویت اعتماد عمومی به سیستم های بهداشتی و درمانی کشور است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل گفت: ۶۰ درصد کار در حوزه رسانه آموزش و اطمینان بخشی و راهنمایی های بهداشتی است اگر این موضوع بوسیله درستی انجام نشود ممکن است نیاز به بزرگداشت الزامات امنیتی پدیدار کنیم که خوشبختانه هنوز چنین اتفاقی نیافتاده است.

وی با اقرار اینکه اکنون که از فضای انتخابات بیرون آمده ایم بهتر است میزان آموزش، آگاهی بخشی و شناسایی رسانی مردم افزایش یابد، گفت: موضوع کرونا درون سرزمین ما سزاوار سرزنش کنترل است زیرا بوسیله رویت من ظرفیت های علمی، درمانی و تشخیصی کشورمان تو حوزه بهداشت و درمان در رده کشورهای پیشرفته دنیاست و کمبودی نداریم.

 جلالی همچنین داخل تک اقدامات قرنطینه ای نیز تشریح قسط: در چرخه اقدامات پدافند زیستی حدس قرنطینه زمانی است که گستردن ویروس از کنترل بیرون شود که هنوز ما در مورد قرنطینه کردن جایی به جمع بندی نرسیده ایم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته آیین نامه ای را با نام مرزبانی زیستی مصوب کردیم و چند هفته قبل غم مجدد آن را ابلاغ کردیم، گفت: جلسات متعددی تشکیل شده است و دستگاه‎های مختلف قرین نیروی انتظامی، وزارت راه و شهرسازی، تمامی مرزهای ریلی، زمینی، هوایی و بحری تحت اقدامات کنترلی قرار دارد و مرکز کنترل مصیبت های واگیردار وزارت بهداشت هم در همه مرزها پایدار است.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشعار اینکه صداقت و وضوح زیادی در وزارت بهداشت بود دارد و هیچگاه گونه گرایش سیاسی در اخبار اخبار مربوط به کرونا عاطفه نکردم، گفت: به نظر من رجحان وزارت بهداشت سلامت آدم است و برداشت ها و گمانه زنی های برخی درون فضای مجازی مستقر نیست و این بیشتر ناشی از فضای مجازی ول شده است.

وی در ته پافشاری کرد: درخواست من از همه فعالان سیاسی و انقلابی قلمرو این است که اشتی مردم را دانا مسائل دیپلماتیک نکنند، مساله مقابله با سرایت ویروس کرونا یک مساله ملی و جدی است . همه باید به وزارت بهداشت و درمان کمک کنند تا انشاالله بتوانند با اتکا بوسیله توان های زیاد ارزشمند مردمان کشور با این ویروس مقابله نماید.