جزئیات دیدارهای مهم شمخانی با رهبران سیاسی عراق | شوق به روزی داریم که اثری از صهیونیست ها در منطقه نباشد

به گزارش همشهری، آنلاین به نقل از ایرنا، در این دیدار که در نگرش دفتر سید «عمار حکیم» رئیس جریان حکمت ملی عراق ایفا شد، شخصیت هایی قرین نوری المالکی، حیدر العبادی، هادی العامری، فالح الفیاض و آقا عمار دکتر حضور داشتند. گفت و گو در تک مسائل سیاسی روز عراق و منطقه از جمله محورهای این دیدار حیات.
دریابان شمخانیشنبه شب وارد فرودگاه بغداد شد و امروز یکشنبه با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر نوبت پیشبرد امور، «فالح فیاض» کارپرداز امنیت ملی و «مصطفی الکاظمی» رئیس سازمان داده ها عراقدیدار و گفت وگو کرد.   شمخانی و عبدالمهدی دیدار کردند

دبیر شورای عالی امنیت جمهوری اسلامی ایران و نخست وزیر پیشبرد امور نصیب و قسمت عراق روز یکشنبه ملاقات و اوضاع عراق و منطقه را مذاکره و گفت وگو کردند. دریابان «علی شمخانی» که شامگاه شنبه در سفری دو روزه مسبوق بغداد شده، ظهر امروز یکشنبه با «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر پیشبرد امور طالع عراق دیدار و اوضاع عراق و منطقه را مذاکره و گفت وگو کرد. شمخانی پیش از این ملاقات با «فالح الفیاض» مشاور امنیت ملی عراق دیدار و گفت وگو کرده بود. دبیر شورای برجسته امنیت ملی در راس هیاتی با هدف وارسی اوضاع امنیتی و سیاسی و ترقی مناسبات اقتصادی بااطلاع بغداد شده و قرار است در این سیر با روسای سه گانه عراق و جمعی از رهبران سیاسی از طیف های مختلف شیعه، مردمان عادات و کرد ملاقات و گفت وگو کند. شمخانی علاوه پیاده شدن مشاور حمایت ملی عراق تاکنون با «آقا عمار حکیم» رهبر مسئله حکمت و «مصطفی الکاظمی» رییس دایره امنیت و اطلاعات عراق  نیز دیدار و گفت وگو کرده است. تمایل به روزی داریم که اثری از صهیونیست ها درون منطقه نباشد

دبیرشورای عالی کنف ملی داخل کنفرانس مطبوعاتی با نایب امنیت ملی مطلع وزیر عراق اعلام کرد، صهیونیست ها نقیض امنیت منطقه اند و خواهش است روزی فرا برسد که اثری از آنها داخل منطقه نباشد. به گزارش فارس، دریابان «علی شمخانی» دبیرشورای عالی پناه ملی که دیشب (شنبه شب) دانا عراق سیر شدt بامداد امروز (یکشنبه) با «فالح فیاض» مشاور امن ملی نخست وزیر عراق ملاقات و گفتگو کرد.

ب ر اساس گزارش «شفق نیوز»، وی پس از این دیدار در مجمع خبری مشترک با الفیاض، موضع پارلمان عراق درباره ضرورت طرد نیروهای آمریکایی از این سرزمین را «قابل تقدیر ویژه» خواند.  شمخانی گفت: صهیونیست ها ضد امنیت و سکون منطقه هستند و امیدواریم بهره برسد که اثری از صهیونیست ها تو منطقه ای که عمر می کنیم، نباشد.

وی ادامه داد، ایران برای عراق امنیت و محرر همیشگی را آرزو دارد و بدون تردید عراق این امکان را دارد که داخل آینده نزدیک در مسایل منطقه ای و جهانی نقش ادا کند.  شمخانی سپس تصریح کرد: از سال ۲۰۰۳ روز به روز همکاری، رایزنی، شرکت و حمایت میان دو امت و دو دولت عراق و ایران در بن های متنوع سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، بهداشتی و درمانی بیشتر و بیشتر شد.  آمادگی ایران برای دستیار به عراق در مبارزه با کرونا

دبیر شورای عالی امان ملی ایران  د ر دیدار با فالح فیاض آمادگی ایران را برای کمک بوسیله عراق در مبارزه با کرونا اطلاع دادن کرد.    دریابان علی شمخانی دبیرشورای عالی امنیت ملی که بوسیله عراق عروج کرده است بامداد امروز (یکشنبه) با «فالح فیاض» مشاور پناه ملی نخست وزیر عراق ملاقات و صحبت کرد.  در این ملاقات طیف وسیعی از موضوعات مورد علاقه دو کشور در بنیان های سیاسی، اقتصادی، امنیتی و فرهنگی مورد مناظره و تبادل نظر صبر گرفت.

شمخانی در این ملاقات با رمز به امتحان موفق انبازی دو قلمرو در مبارزه با تروریسم تکفیری بیان داشت: امروز جنگ ادراکی به عنوان یکی از ابعاد جنگ هیبریدی، جایگزین تمرین تروریسم شده و پدید آورندگان و پشتیبانان داعش جدیت می کنند تا از این قانون به اهداف محقق نشده و با خرج کمینه دست یابند.

وی از اقدام مجلس و دولت عراق در تصویب و پیگیری شیوه برون رفت نیروهای ارتشی خارجی از عراق قسمت و خاطرنشان کرد: دولت، نیروهای مسلح و مردم دلیر عراق در مبارزه مظفر و قهرمانانه با تروریستهای داعش و گروههای تکفیری نشان دادند که بخاطر مطمئن امنیت خود نیازی به حضور نیروهای نظامی اجنبی ندارند.

نویسنده شورای ممتاز ایمنی ملی بزرگنمایی تهدیدات موهوم، کاهش تاب آوری اجتماعی در موافق مشکلات و قلب واقعیتها را از شگرد های جنگ ادراکی برشمرد و خاطرنشان کرد: باید بخاطر حفاظت از منافع ایران و عراق درون برابر هجمه ناجوانمردانه “تروریسم ادراکی” همه ظرفیتهای فرهنگی، مدنی و مردمی با شناخت کامل از اهداف دشمن به میدان بیاید.  شمخانی در عاقبت با رمز به شیوع ویروس کرونا داخل دو ناحیه ایران و عراق آمادگی جمهوری اسلامی برای مساعدت به عراق درون مبارزه با مصیبت کرونا را اخبار کرد.

فالح فیاض مباشر امنیت ملی نخست وزیر عراق نیز داخل این بازدید با ابراز خرسندی از سفر دبیر شورای برجسته امنیت ملی کشورمان بوسیله عراق اظهار داشت: پیوندهای اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی عمیق دو ملت و همچنین اشتراکات سیاسی پرعضله بین تهران و بغداد روابط دو کشور را درون شرایط منحصر به بی مانند قرار داده است.

وی با تاکید بر ضرورت ارتقای همکاریهای دو سرزمین در زمینه های امنیتی و اقتصادی از ایجاد کارگروه مشترک بخاطر پیگیری اقدامات پیشگیرانه و درمانی درون زمینه مبارزه با بیماری کرونا استقبال کرد.

دبیر شورای برجسته امنیت ملی ایران همچنین در دیدار وزیر بهداشت عراق آمادگی جمهوری اسلامی را بخاطر انتقال تجربیات بوسیله این کشور برای مقابله با ویروس کرونا اطلاع دادن کرد. «جعفر علاوی» وزیر بهداشت عراق با دبیرعلی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی ایران تو محل اقامت او داخل بغداد دیدار و درباره مشارکت دو کشور برای مقابله با ویروس کرونا صحبت کرد. شمخانی در این دیدار با اشاره به تجربیات و علم جمهوری اسلامی ایران در مبارزه و منبع کنی بیماریهای واگیر آمادگی جمهوری اسلامی را بخاطر کمک به مردم و بخت عراق داخل مقابله با بلای ناگهانی کرونا را اطلاع دادن کرد.   تشکیل طالع مقتدر و کارآمد مبتنی بر رای مردم عراق تمایل همیشگی ایران است

ادیب شورای ممتاز امن ملی در دیدار با رئیس سرویس اطلاعاتی عراق گفت:تشکیل دولت مقتدر و کارآمد مبتنی به خشکی امدن رای مردم عراق تمایل سرمد ایران است.

 دریابان علی شمخانی با مصطفی کاظمی مهتر سرویس اطلاعاتی عراق در بغداد بازدید و حوالی انبازی های دوجانبه و تحولات منطقه ای گفت وگو کرد.   نویسنده شورای برجسته زنهار ملی کشورمان در این دیدار با اشاره بوسیله تحولات ماه های اخیر عراق گفت: «با توجه به شرایط سیاسی و امنیتی عراق، نقش دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی برای مدیریت شرایط جدید بسیار رادیکال وپیچیده است.»

شمخانی با تبیین تاثیرگذاری تحولات سیاسی و امنیتی عراق پهلو سکون و آرامش منطقه، ضمن اعلام آمادگی بخاطر ارجاع تجربیات اطلاعاتی و امنیتی کشورمان به دستگاه های ذیربط عراقی اظهار داشت: «تشکیل نصیب و قسمت قدیر و کارآمد مبتنی بر رای و اراده عموم مردم کام پایا جمهوری اسلامی ایران است.»

نماینده مقام معظم رهبری ترور ناجوانمردانه سرداران جبهه مقاومت، شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را خطای راهبردی ترامپ و تیم شرور حاکم بر دژ سفید عنوان کرد و افزود: این رفتار جنایتکارانه، شمارش به پشت اخراج آمریکا از منطقه را از صبح جمعه ۱۳ دی ماه آغاز کرده است.

وی خاطرنشان کرد:برپایی تظاهرات میلیونی و تاریخی لگن با اشغالگری آمریکا و حمایت از نجات و حاکمیت ملی عراق، مقصد ای از پیشتازی و پرچمداری انسان پرافتخار عراق در حروف طرد آمریکا از منطقه است.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تبیین ظرفیت های عریض انبازی در ابعاد اقتصادی، سیاسی، امنیتی و فرهنگی بین ایران و عراق، تداوم مشی پیوسته بین مقامات عالی دو سرزمین را در ایجاد نقش مکمل منطقه ای و مقابله با نقشه کشی دشمنان برای تجزیه و تضعیف کشورهای اسلامی بنیانی و تاثیرگذار عنوان کرد.‎

مصطفی کاظمی، مهتر سرویس اطلاعاتی عراق همچنین در این ملاقات از نقش کاری جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تروریسم و افزودن محرر و ایمنی داخل منطقه تجلیل کرد و اظهار داشت: «موفقیت ایران تو مقابله با تروریسم و برقراری امن داخل داخل و گرداگرد مرزهای خویشتن برهان صراحت بر راندمان کمینه نظیر الگوی امنیتی جمهوری اسلامی است.»

وی با قدردانی از کمک های بی دریغ جمهوری اسلامی ایران بوسیله عراق در عرصه مبارزه با تروریسم و استقبال از تداوم انبازی های نزدیک داخل این مقدر شدن گفت؛ افزایش تبادل مستمر معلومات و همکاری مشترک کشورهای منطقه برای لب کن کردن گروههای تروریستی رویکردی اجتناب ناپذیر است.