گزارش العربی الجدید از پیام سفر قاآنی به سوریه

به گزارش ایسنا ، نامه العربی الجدید چاپ لندن در مورد عروج سردار اسماعیل قاآنی ، حاکم نیروی قدس سپاه به سوریه نوشت: سیر اسماعیل قاآنی به سوریه که روز شنبه اخبار شد پیام های متعددی دارد .
این روزنامه نزدیک بوسیله قطر می نویسد: این سفر اسماعیل قاآنی اولیه سیر تکاملی وی به سوریه پس از ترور سردار سلیمانی درون بغداد به حساب می رود و صفحات و رسانه های زیادی که موافق و مخالف ترتیب هستند آن را منتشر کردند. سردار قاآنی درون این سفر که گفته می شود تو اوایل فوریه گذشته انجام شده است از جبهه های ریف حلب غربی درون نزدیکی دو منطقه نبل و الزهرا ملاقات کرده است و با نظامیان هم پیمان ایران در ریف جنوبی حلب و مشخصا در نزدیکی منطقه ژنرال طومار که تزیین سوریه اخیرا بر آن سیطره یافت،دیدار کرد.
این روزنامه می نویسد: این مسئول ایرانی همچنین از پایگاه ایرانی جبل عزان در ریف جنوبی حلب بازدید کرد.
در این گزارش آمده است: عاری تردید این سفر فرمانده جدید نیروی قدس ارتش و خصوصا سفر وی بوسیله مناطق کاهش تنش که تمام استان ادلب، پاره هایی از حلب غربی و جنوبی ، حماه غربی و شمالی و شرق لاذقیه نشان می دهد که ایران همچنان با غلبه درون سوریه و جبهه های شمالی این کشور حضور دارد.
در ادامه این گزارش همچنین آمده است: این درحالی است که پس از ترور سپهبد سلیمانی گفته می شد که آمریکا خاصیت ایران و هم پیمانان آن در سوریه را کاهش می دهد اما روشن است که ایران به رویه خود ادامه می دهد و به تهدیدات آمریکا هیچ توجهی نمی کند.
در گزارش این نامه عربی آمده است: پیش از این نیز سردار اسماعیل قاآنی در ویدیویی آمریکا را تهدید کرد. وی در رسم ترحیم سپهبد سلیمانی نیز گفت که تهران با واشنگتن صلح نخواهد کرد و به ایستادگی خود ادامه خواهد رحم. وی همچنین گفت که آمریکا با جنایت سپهبد سلیمانی درهای عالم اسفل را به روی خود باز کرد و دشمن سوا واژه زور هیچگاه چیز دیگری نمی فهمد.
انتهای پیام