سند پدافند غیرعامل اقتصادی با توافق دولت تنظیم شد

سپهبد سرتیپ غلامرضا جلالی روز سه گانه شنبه تو گفت و گو با ایرنا افزود: مطالعات درست و دقیق علمی و پژوهشی در مورد سندپدافند غیرعامل اقتصادی ایفا شده و مانیتور یا نمایشگری داخل این خصوص طراحی شده که بتوان نوسانات پولی و ارزی را در این صفحه رصد و کنترل کنیم و قرار است این طرح به وزیر اقتصاد ارایه تا نظرات بازپسین از سوی آن ها بررسی و اجرایی شود.

جلالی گفت: کشور محبوس جنگ اقتصادی طولانی عیار است و این درگیری ابعاد مختلفی دارد و دو الزام حقیقی دارد که باید نخست ابزارهای این درگیری ها و اولویت های آن را بشناسیم، برای نمونه چگونه دشمنان پول را تبدیل بوسیله سلاح می کنند یا در مسائل بانکی چگونه از اعمال حاکمیتی مصرف می کنند، راهبردهای آنها چیست و توافقاتی که در این میان ارتکاب می دهند به چه نحوی است؟ این موارد را باید اطلاع کرد.

 وی افزود: درون سال گذشته توانستیم آمادگی دستگاه های اجرایی را درون مملکت پدافند غیر عامل با کمک آموزش های تخصصی ارتقا دهیم و تو سال آتی تیمار جزء دستور کار ها است که در حوزه های مختلف این سطح ارتقاء را حفظ کنیم.

وی اظهارداشت: گام دوم، بخاطر قلمرو یک نقشه دفاعی داشته باشیم و برنامه اجتماع ای داخل این زمینه عرضه دهیم. تو این راستا نگاهداری از معیشت انسان و اقلام اساسی و لوازم و حفظ کردن سلطنت است که براین اساس ملاحظاتی داشتیم.

سپهبد جلالی تصریح کرد: حفظ ثبات ارز همچنین از دسته کارهای پدافند جاهل عامل است که تا کنون بانک مرکزی توانسته در این راستا خوب عمل بطی ء.

رئیس دایره پدافند غیرعامل گفت: توانسته ایم تو حوزه سایبری و سیاسی برای ابتدایی بار در نمونه بین المللی پاسخ اسفنج قدرت ها را دهیم تا نتوانند از گزینه های روی میز خویشتن استعمال کنند.

 سردار جلالی گفت: در حوزه سایبری و دیپلماتیک کشور به یک ایستادگی دست یافته که این حرکت یک عمه عطفی برای قلمرو بوسیله شمار می رود و از این رو مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش کردیم تا دشمنان بوسیله حوزه غیرفعال دگرگونی جهت دهند. وی گفت: این راه علامت می دهد که جمهوری اسلامی ایران در این حوزه ها دانایی و سرعت ایفا داشته و از طرفی تمام دستگاه ها درون حوزه پدافند جاهل عامل به طور هماهنگی خوب عمل کرده اند.