پیاده روی اربعین بزرگترین عملیات تامین امنیت در دنیا است

سپهبد قاسم رضایی تو آیین تودیع و معارفه فرمانده مرزبانی آذربایجان غربی افزود: در این پیاده روی میلیونی، متجاوز از سه میلیون و ۵۰۰ هزاره زائر ایرانی از چهار مرز تعیین شده درون امنیت طولانی تردد کردند و با حیات ناامنی های بالقوه موجود تو منطقه، هیچ شاق امنیتی برای این تعداد زائر خلق کردن نشد.

وی افزایش کرد: تردد بیش از ۵۵۰ هزار زائر از مرزهای قلمرو تنها داخل مدت ۲۴ ساعت امری غیرقابل عقیده برای کارشناسان در دنیا وجود که با همراهی نیروهای مرزی ایران و عراق در جریان پیاده روی اربعین بوسیله انجام رسید.

وی بیان کرد: طبق برآوردها، بزرگترین عملیات مشترک با فایده جهانی بیت ایران و عراق در ایام اربعین ادا شد که این امر برازنده اندیشه و تاب برای نظام سلطه و جهان استکباری نیست.

حاکم مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به تبادل بیرق متبرک امام حسین (ع) و امام رضا (ع) بین نیروهای مرزی ایران و عراق امتداد داد: این در حالی است که در سال های دور، توپ و گلوله بین دو طرف در سرحد مهران مبادله می شد و حالا این تقابل نظامی به تعامل ۲ ناحیه منجر شده است.

سردار رضایی با تقریر اینکه هیچ کشوری نظیر ایران دارای تهدید پیرامونی و مرزی نیست، اقرار کرد: با این حیات به برکت ترتیب مهذب جمهوری اسلامی و ولی فقیه، هیچ کدام از این تهدیدها به سرانجام نمی رسد و نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی همگی آنها را تو نطفه خفه می کنند.

وی، افتخار نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران را از انسان و بخاطر مردم وجود داشتن دانست و گفت: این نیرو، نخستین سازمان انتظامی در جهان است که این سیرت را دارا بوده و داخل راستای خدمت بوسیله مردم زیر پرچم الله سعی می درنگ.

وی افزود: ایثارگری، روحیه ولایی و تبعیت از ولایت فقیه درون نیروی انتظامی و مرزبانی ایران بلورین است و سربازان و افسران این نیرو با جان و دل برای دفاع از کیان ایران اسلامی، طولانی توان خود را بوسیله کار می گیرند.

وی با مدح از ایثارگری های مرزبانان ایران اسلامی در آذربایجان غربی تکثیر کرد: این استان تو شکستن تبانی های دشمنان نظام مهذب جمهوری اسلامی سفت و معروف بوده و جانفشانی های انجام شده درون این منطقه از کشور، به خوبی در تاریخ ثبت شده است.

فرمانده مرزبانی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به اینکه دشمنان بارها بخاطر خمیدگی نهضت اسلامی با استعمال از جنگ افزار تفرق تلاش کرده اند، بیان کرد: عشایر، جوانان و بزرگان منطقه به مرحمت داخل مقابل این توطئه پایداری و توطئه ها را خنثی کرده اند.

سردار رضایی دنباله عدل: درون حال حاضر با دانش دینی، اسلامی و وطن دوستی موجود در منطقه، توطئه دشمنان درون این منطقه با شکست مواجه شده و آرامش در این خطه از کشور به میزان بسیار زیاد وجود دارد.

وی تاکید کرد: آذربایجان غربی از مناطق زیاد موثر در عین دار کردن آرمان قیام اسلامی است و با حیات همسایگی با سه کشور منطقه، از استان های کار کننده تو امان ملی به شمار می رود.

داخل این آیین، سپهبد سرتیپ دوم یحیی حسین خانی به عنوان حاکم جدید مرزبانی آذربایجان غربی، معرفی و از تلاش های سردار عزت الله رشیدیان قدردانی شد.

آذربایجان غربی ۹۶۷ کیلومتر مرز مشترک با کشورهای ترکیه و عراق و جمهوری خودمختار نخجوان دارد.