امیر حاتمی: بوسیله زودی ناوشکن «دماوند» به نیروی دریایی سپاه ملحق می شود

بوسیله گزارش ایسنا، امیر سرتیپ امیر حاتمی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح صبح دوشنبه درون حاشیه مراسم سخنرانی در جمع دانشجویان دوره سی ام دانشگاه فرماندهی و ستاد (دافوس) گند در جمع خبرنگاران گفت: ناوشکن دماوند که در وضعیت دریایی ویرانه با حادثه مواجه شد، ان شاءالله به زودی به ناوگان نیروی دریایی ارتش فرود امدن می شود.

وی اظهار کرد: الان یک دماوند جدید در دوره متجاوز کوتاه تیز و در اندک از یک چهارم زمان کامل ای که قبلاً صرف کردن شده بود، ساخته شده است.

وزیر دفاع همچنین با اشاره به اقداماتی که در مرزوبوم مین زدایی در کشور انجام می شود، خاطرنشان کرد: درون وزارت دفاع کلکسیون ای فعالیت می کنند که به معنای اصلی کلمه بی نام هستند؛ این مجموعه حکم جنگ و مبارزه با مین را انجام می دهند. کشور ما تو سال های نه چندان دور آلوده ترین کشور بوسیله مین بود، اما با زحمت بسیار مفصلی که کلکسیون همکاران ما در مرکز مین زدایی و با تقدیم مثال و جانباز و انجام امر شبانه نصیب حلیم شدند امروز بسرنوشت شوم دچار کردن اعظمی از ملک مهذب مان از لوث وجود مین های دشمن پاکسازی شده است.

امیر حاتمی گفت: فردا در این باره گزارش مفصلی به مردم ارائه خواهیم قسط.

وی همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه آیا خودروسازان کشور درخواستی بخاطر کمک از مجموعه وزارت دفاع مطرح کرده اند، اظهار کرد: وزارت دفاع گوناگون خودروهای ارتشی را برای نیروهای مسلح می سازد اما خودروی شخصی نمی سازد؛ با توجه به تکنولوژی که در اصالت داشتیم، به عزیزان خودروساز گفتیم که هر کجا که خارجی ها به خاطر تحریم رفتند و فناوری را که تولید شما را با مشکل مواجه می کنند با خود بردند، وزارت دفاع آماده است کمک کند تا شما به آن تکنولوژی برسید و تولید خود را حفظ کنید.

وزیر دفاع افزود: در این مبنا ما سابقه همکاری خوبی را با هر دو خودروساز بزرگ کشور داریم و امروز بر اساس خبری که دارم تولید خودروسازان درون وضعیت انعام قرار دارد و به لطف خدا تحریم ها باعث شد که قیمت زیادی از قطعات و اقلام مهم داخلی شده اند و در این حوزه کمی از این قطعات را صنایع دفاع مطمئن می کند.

امیر حاتمی در امتداد تو پاسخ به پرسشی درباره اظهارات اخیر مبدا وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه ایران موشک های دوربرد و نقطه عیال خویشتن را در وارستگی یمنی ها گذاشته است، اظهار کرد: بوسیله لطف رب یمنی ها ملتی باهوش، قائم و توانمند هستند و آنچه که تا به امروز علامت داده اند نوآوری های خودشان بوده است. کمک هایی که جمهوری اسلامی ایران بوسیله یمن می کند، در وزن کمک های مستشاری است که بوسیله ملتی که پایین تر ظلم قطعی قرار گرفته اند و ناجوانمردانه و ستمگرانه تک تهاجم قرار دارند است.

به گزارش ایسنا، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح در بخش دیگری از گفتگو های خویشتن با اشاره به خطبه امروزش درون جمع دانشجویان دانشگاه حکومت و ستاد خیل گفت: دانشجویان دافوس داخل واقع فرماندهان میانی امروز و فرماندهان عالی نه چندان دور گند هستند. بسیار علاقمند بودم که به دانشجویان و اساتید این دانشگاه بگویم که وزارت دفاع چه برنامه هایی دارد و چه اقداماتی را تا به امروز انجام داده و چه کارهایی را اجرا خواهد عدالت.

وی با اعتراف اینکه وزارت دفاع برنامه های مفصلی در همه مملکت های پیکار داشته است، خاطرنشان کرد: در تک تک مرزوبوم های پیکار کارهای ارزنده ای تو مجموعه وزارت دفاع اجرا شده است؛ در حوزه پدافند هوایی ما سامانه های باور 373 و 15 خرداد را تقدیم نیروهای مسلح کرده ایم و امروز یک سپرده کثرت خوب پدافندی در اختیار فرماندهان استراحت دارد تا از مرز و بوف این کشور دفاع کند.

امیر حاتمی ادامه انصاف: در حوزه هوایی امروز کوثر و یاسین تولید شده و در خط تولید قرار گرفته اند و ان شاءالله به تعداد لازم تولید و در جوانمردی نیروی فلکی قرار خواهند گرفت. امروز ما در همه سطوح آموزشی هواپیما در اختیار داریم همچنین می توانیم همه برگ در اختیار خود را اورحال (بازآماد) کنیم.

وی گفت: در حوزه نیروی زمینی امروز از موشک های ضد جبه زیاد خوبی برخوردار هستیم. همچنین زره پوش های موجود را با سرعت ارتقاء می دهیم و به سطح روز دنیا می رسانیم؛ داخل این مرزوبوم انواع سلاح های مورد نیاز را تولید می کنیم که گوناگون موشک ها اعم از موشک ها از جمله موشک های حمام پرتاب و موشک های مختلف ارضی از یکسره غل هایی است که درون جوانمردی نیروی زمینی قرار دارد.

وزیر دفاع با رمز به اقدامات این وزارتخانه درون تامین تجهیزات مورد احتیاج نیروی دریایی اظهار کرد: درون حوزه نیروی بحری امروز زیردریایی درون اندازه های مختلف اعم از کوچک و متوسط و در آینده زیردریایی های بزرگتر تولید می شود. نیز شناورهای مختلف اعم از ناوچه ها، ناوشکن ها و شناورهای تندرو با تجهیز داخلی به انواع غل ها از موشک های کروز و مخالف کروز و سلاح های نقیض کروز محزون تا گوناگون رادارها و همچنین سامانه های پدافندی در جوانمردی نیروی بحری است.

انتهای پیام