دست درازی به مرزهای ایران سرانجامی چون صدام خواهد داشت

به گزارش روابط عمومی ارتش، امیر سرلشکر «سید عبدالرحیم موسوی»  در سی و دومین محفل انس پیشکسوتان جهاد و شهادت در کنیسه ولی عصر (عج) با تسلیت ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و گرامی داشت یاد و خاطره شهدا و هفته دفاع مقدس گفت: هشت سال اغتشاش نابرابر به برکت پایمردی، فداکاری و ایثار انسان و رزمندگان اسلام با رهبری فوق العاده حضرت امام به خواست خداوند با سربلندی ایران عزیز بوسیله پایان رسید. دعوایی که برخلاف مجادله های قبلی، حتی یک وجب از خاک میهن اسلامی استثنا نشد، عبث و باطل و سرکش و مظلوم مشخص شد، شهیدان چراغ اسلوب حق طلبان، جانبازان نمادهای ایثار و خانواده های شهدا نگهبانان بسته پر بها تنش اسلامی شدند و همچنین انگیزه گسترش پیام روشنگرانه انقلاب اسلامی، آغاز بیداری اسلامی و لباس گیری مقاومت اسلامی شد.

 وی افزود:دفاع مهذب مکتبی است که درس های اضافی به ملت ایران آموخت و به کارگیری این آموزه ها، انقلاب اسلامی را پایدار خیس و ملت ایران را عالی رتبه برنده از گذشته کرد و سبب شد نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به یک نظام مقتدر و تاثیرگذار در منطقه تبدیل شود.

امیر سرلشکر موسوی گفت: باور بوسیله پیروزی و اعتماد بوسیله وعده الهی یکی از بزرگترین درس های دانشگاه دفاع مقدس است که ثبوت کرد می شود سال ها داخل مقابل تمامی قدرت ها با یک استعداد تسویه ایستاد، مبارزه کرد و پیروز شد. امتحان این اعتقاد و اعتماد موجب شده ملت ایران بتواند در مقابل توطئه های بعدی دشمنان تو عرصه های گوناگون فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، لشکری و امنیتی بایستد و دشمنان را ناکام بگذارد. امروز این اعتقاد و اعتقاد در سطح منطقه و جهان الگوی امت های حق طلب و مظلوم شده است.

فرمانده کل لشکر در ادامه افزود: یادگیری مبصر دیگر دفاع مقدس، خودباوری و خود اتکایی است. ایران از دفاع مقدس آموخت که بخاطر حفظ استقلال و برای ناموس و سربلندی باید روی پای خود بایستد، به رب و به مردم خویشتن توکل نرم و امید خود را هوشیار هیچ جایی خارج از این مرزهای شایسته نکند. این روحیه و باور انگیزه افزایش اعتماد به نفس ملت ایران و نیروهای مسلح شد، به نحوی که صعود های ما در عرصه دفاعی اعجاب آور و گاه ابکی عقیده جلوه می کند.

 وی رشد صنعت دفاعی را بدهکار عهد دفاع مهذب دانست و گفت: رشد صنایع سپاهی ما مرهون باورها و ابتکارات عهد دفاع مهذب است و پایداری و مقاومت، اشاره سربلندی و عزتی است که امروز به صورت یک فرهنگ و یک راهبرد موفق پذیرفته شده است.

ژنرال موسوی با بیان اینکه تحولات سال های اخیر از یکسره اغتشاش سوریه و عراق و هیاهو یمن مدال دهنده نهادینه شدن پایداری در بین پیرو های منطقه است، اظهارداشت: مردم مسلمان منطقه به نوع دوستی دریافته اند که تنها راه رهایی از شر بیگانگان چپاولگر و زیاده خواه، پایداری و ایستادگی است. نظام سلطه با کمک کشورهای سازشکار منطقه تلاش زیادی بخاطر ساقط کردن زیبایی قانونی سوریه کردند؛ با اتساع تروریسم و خشونت به عراق، این سرزمین را با بحران مواجه کردند؛ در یمن در مقابله با مقصود و اراده مردم مظلوم جنایات بی شماری را مرتکب شدند.

وی گفت: به فضل الهی و با هوشیاری امت های مسلمان و مقاومت الگو محزون از دفاع مقدس، دشمنان با ناکامی و شکست مواجه شدند و  همه این تحولات که درون آن مقاومت و پیروزی پیرو های مظلوم آشکار است، از پیامدهای مقاومت ایران درون جنگ تحمیلی و بسط الگوی ایستادگی درمنطقه است و  ان شاءالله این پیروزی ها آغازی بخاطر کاستی نظام سلطه و عجله در گسیختگی محتوم رژیم منحوس صهیونیستی خواهد بود.

فرمانده کل ارتش در ادامه افزود: ما در دوران دفاع مهذب قیمت پیوند و همدلی را بوسیله نیکوترین طرز دریافتن کردیم و زیاد از پیش به ارزش ها و آرمان های انقلاب خود اثر بردیم و حیثیت آن را دانستیم. شاید چنانچه هیاهو نشده بود دشمنان داخل استحاله انقلاب موفق می شدند.

امیر موسوی گفت: به برکت خون شهیدان و ایستادگی تو دفاع مهذب است که همه فهمیدند دست درازی به مرزهای ایران بزرگوار سرانجامی زیرا که صدام خواهد داشت.

فرمانده کل ارتش با رمز به اینکه غصه حالا نیز در یک جنگ ترکیبی هستیم، افزود: رمز موفقیت در این بحران و ناکام گذاری متخاصم اتحاد، انسجام، ایستادگی کوشا هوشمندانه و گوش به فرمان مقام معظم رهبری است و با همین راهبرد آثار ضعف تنگ کردن حداکثری صریح شده و به حول و قوه الوهیت در این هیاهو غم پیروز نهایی ملت ایران خواهد بود.

سرلشکر موسوی ضمن تشریح نقش پیشکسوتان تو دفاع مقدس افزود: اینها قدری از دستاوردهای دفاع مقدس و هنر شما عزیزان است و به شکرانه این نعمات، ارزش ها و دستاوردهای دفاع مقدس با اتکا بوسیله اسلام برنگ خون باید حفظ کردن و نهادینه و تو همگی امور سیال شود و در این دست خط نیکوترین الگوها پیشکسوتان جهاد و شهادت خواهند وجود.

حاکم کچل سپاه در عاقبت تصریح کرد: اگر مردم، ما را با همان نرخ ها و سلوک انقلابی و استیل زندگی و رفتارهای دوران دفاع مقدس و آن روحیه ستودنی ببینند، قطعاً همچنان محکم و مقاوم پای این انقلاب می ایستند و هوی شهدا، خانواده معظم شهدا، محضر امام و مقام معظم رهبری نیز همین است که ما در این ایام معطر به بو شهیدان دست در دست هم، دوباره بی قراری دوران و غصه میثاق و حزن قسم شویم که از آرمان های انقلاب اسلامی که ثمره خون شهیدان است دفاع کنیم و در سلوک انقلابی و سیره دفاع مقدس قائم بمانیم.