خان باقری: توسعه چشمگیری را تو روابط چین و ایران شاهد خواهیم بود

خان باقریروز پنجشنبه داخل پکن درون گفت و گو با خبرنگاران تو مورد دستور کار های عروج خود به چین افزود: روز گذشته دو جلسه کاری زیاد مفصل با رییس ستاد کل لشکر چروک و معاون محفل مرکزی نظامی چین که سپس از رهبر این قلمرو نفر دوم نیروهای مسلح چروک محسوب می شود برگزار شد و مسایل مفیدی در این جلسات تک بحث و رایزنی قرار گرفت.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یکی از موضوعات مطرح شده در این نشست ها را چگونگی برگزاری باشگاه مشترک متخصص و صنعتی ایران و چین که با محوریت وزارت دفاع انجام می شود اعلام کرد و گفت: قرار شد در این کمیسیون که در آینده نزدیک با حضرت مقامات دو سرزمین در پکن برگزار می شود موضوعات متعددی تو ابعاد مختلف تحقیقاتی، تولیدی و امر مشترک روی محصولات مختلف مورد مذاکره و بررسی راحتی گیرد.

وی یکی دیگر از موضوعات مورد مباحثه را برگزاری کانون مشترک ارتشی دو کشور عنوان کرد و گفت: درون این کمیسیون نیز که با حضور نمایندگان دو سرزمین در آینده نزدیک در تهران برگزار می شود موضوعات متعددی مانند مسایل آموزشی، تبادل بیشتر اساتید و دانشجو و شریک ناو چینی در رزمایش مشترک سه جانبه ایران، چروک و روسیه داخل آب های دریای عمان مورد وارسی صبر گرفت.

این مقام اهتزاز محور نظامی جمهوری اسلامی افزود: همچنین در نتیجه این سفر قرار شد تجربه های ارزشمندی که نیروهای نظامی ایران در نبردهای بحری در دفاع از فضای سرزمین در خلیج فارس و دریای عمان و یا نبرد با تروریست ها در سوریه و عراق دارند توسط اساتید ایرانی برای دانشجویان چینی تشریح و منتقل شود.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه همچنین صبر شد طرف چینی حزن تجربیات ارزشمند خود را به دانشجویان ما ارایه نرم گفت: تو موضوعات متنوع بین دو نیروی مسلح بحث و تبادل نظر و توافقات زیادی شد و قرار است قسمت قسمت کردن های کار کننده متعددی این موضوعات را با جزییات دنباله دهند.

وی در تک بازدید از دانشگاه عالی دفاع چین هم گفت در این دانشگاه راهبردها و مواضع جمهوری اسلامی ایران در مورد حمایت مناطق متنوع و مباحث راهبردی دفاعی بخاطر دانشجویان این دانشگاه که از مسئولان لشکر چین هستند توضیح شد نیز توافق شد تو مورد انتقال تجربه و تبادل استاد و دانشگاه با یکدیگر فرمان کنیم.

رییس ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران داخل پایان مرام از سفر به شانگهای را بازدید از یک موجودی دریایی و قرارگاهی که مسئول امنیت دریای جنوب است عنوان کرد این دیدار حزن در انگیزه توسعه ارتباطات ارتشی و صلح و ثبات تو منطقه خواهد حیات.

سرلشکر «محمد باقری» مهتر ستاد کچل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران صبح روز گذشته (چهارشنبه) به وقت محلی تو راس یک هیات عالی رتبه نظامی، به فراخوانی رئیس ستاد سپاه چین وارد پکن شد.

سپهبد باقری که در پاسخ به دعوت رسمی همتای چینی خود به پکن سیر تکاملی کرده است روز گذشته با ژنرال «لی شو چنگ» رییس ستاد مشترک ارتش چروک دیدار و گفت و گو کرد او و هیات همراه نیز عصر روز چهارشنبه مورد استقبال رسمی ژنرال «لی شو پنجه» رییس ستاد مشترک لشکر چین راحتی گرفتند.

این مقام بلند محور نظامی جمهوری اسلامی ایران همچنین امروز پنجشنبه درون جمع دانشجویان و اساتید دانشگاه دفاع ملی چین سخنرانی کرد، او صبر است برای بازدید از یک گیرایی بحری روز جمعه به شانگهای سیر تکاملی کند.