انهدام پهپاد آمریکا مشخص کرد که با چه دقتی سپهر ناحیه رصد می شود

امیر دریادار حبیب الله سیاری معاون هماهنگ کننده ارتشدر گپ با خبرنگار مهر، در خصوص ضرورت تشکیل نیروی پدافند آسمانی ارتش به نشانی یک نیروی مجزا، اشعار داشت: تشکیل نیروی پدافند آسمانی سپاه یک ضرورت عملیاتی دارد اما به دلایل امنیتی نمی توانیم دلایل تبدیل ساختار را اخبار کنیم. این اقدام بنا پهلو تدابیر صورت گرفت برای انجام بهتر مأموریت تشخیص داده شده که این تفکیک صورت بگیرد.

وی داخل خصوص جایگاه فعلی ایران اسلامی از شمارش پدافند فلکی تو سطح منطقه و جهان نیز گفت: ایران بالاترین سطح پدافند هوایی را در منطقه غرب آسیا دارد و توانسته خود را بوسیله عنوان یک غلبه برتر تو مرزوبوم پدافند فلکی در سطح جهان مطرح کند. البته این قدرت و توانمندی های دفاعی در حوزه دریایی، سماوی و دیگر حوزه ها نیز بود دارد.

سیاری با اشاره به رونمایی و الحاق سامانه اعتقاد ۳۷۳ بوسیله نیروی پدافند هوایی ارتش، گفت: تا پیش از تولید اعتقاد ۳۷۳ تجهیزاتی تو برد بلند نداشتیم، البته از سامانه های ۱۵ خرداد، سوم خرداد و همچنین سامانه تقلا استفاده می شود اما اعتقاد ۳۷۳ یک سامانه پدافندی برد اهتزاز و قابل رقابت با مقیاس های خارجی است.

معاون هماهنگ کننده لشکر در دنباله تصریح کرد: بوسیله برکت قیام اسلامی به دستاوردهای دفاعی، فنی و تخصصی بسیار پیشرفته ای دست یافته ایم، اما بوسیله فرموده فرماندهی معظم بی مو قوا به اینها بسنده نمی کنیم و می دانیم که بینش و تکنولوژی در گیتی به سرعت رو به پیشرفت است و ما نیز حتماً باید بوسیله دنبال توسعه و پیشرفت متناسب با نیازهایمان باشیم.

وی با اشاره بوسیله اقدام شبکه پدافند هوایی درون فنا پهپادجاسوسی آمریکا، گفت: این اقدام نشان دهنده غلبه شبکه پدافند آسمانی قلمرو وجود و بوسیله مرحمت جلوه گر کرد که با چه دقت و حساسیتی لحظه به لحظه آسمان کشورمان رصد می شود و چگونه پهپادی که مخبر مرزهای هوایی کشورمان شده است را صید می کنند. اینها نشان دهنده ظرفیت بالای دفاعی و بازدارندگی کشور است.

سیاری افزود: فرزندان پیرو ایران در نیروهای مسلح متصل تو حال رصد تحولات پیرامون کشور هستند به همین برهان به محض عبور یک پرنده زیاد پیشرفته و رادار گریز آن را ردیابی و منهدم کردند.