آخرین اخبار و واکنش ها پس از سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا

ASGHAROOOOبه گزارش ایسنا، بامداد پنج شنبه (سی ام خرداد)، روابط عمومی کل گند ازسرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی امریکایی پس از تخطی به فضای سرزمینی جمهوری اسلامی ایران مقابل منطقه کوهستان خجسته استان هرمزگان توسط آتش پدافند نیروی فضا فضای لشکر خبر عدالت و داخل اطلاعیه ایجزئیاتی از مرام قرار قبض پهپاد بسیار آمریکایی داخل حریم جمهوری اسلامی ایران توسط پدافند نیروی هوافضای سپاه را اطلاع دادن کرد.

همچنین ستاد حکومت مرکزی آمریکا (سنتکام) در بیانیه ای رسمیتائید کرد که پهپاد گلوبال هاوک توسط نیروهای ایران هدف قرار پژمرده و سرنگون شده است.

شمخانی:سرحد هوایی ما خط سرخ است / بوسیله بسیار همواره پاسخ سخت داده و خواهیم انصاف

برزگری پیشه:ایران به دلیل اجحاف پهپاد آمریکایی بوسیله دایره ملل شکایت درنگ

سردار سلامی:عکس العمل های قاطع، طولانی کننده و قطعی داخل مقابل تعرض هر شور ای خواهیم داشت

واکنش کدخدایی به تجاوز پهپاد جاسوسی آمریکا به خاک ایران

جانشین قرارگاه پدافند آسمانی خاتم الانبیاء (ص) :هواپیمای آمریکایی بعد از بارها اخطار مورد اصابت قرار گرفت و سرنگون شد

سخنگوی وزارت خارجه بوسیله متجاوزان بوسیله قلمرو جمهوری اسلامی ایران آژیر داد و گفت: نسبت به ورود غیر عرفی و تجاوزکارانه هر نوع شیء و پرنده متجاوز اجنبی به کرسی ملک و هرگونه تخطی به سرزمین جمهوری اسلامی ایران و بطلان حریم های آن قاطعانه هشدار می دهیم و تمامی مسئولیت عواقب آن را متوجه تجاوزکاران می دانیم.

سیدعباس موسوی همچنین اعلام کرد:ایران ازطریق مجاری دیپلماتیک، حقوقی و سیاسی به ویژه مکانیزم سازمان ملل، اعتراض و شکایت خود را نسبت بوسیله اقدام تحریک آمیز و تجاوزکارانه آمریکا اعلام کرده است.

در واکنش بوسیله تعرض پهپاد آمریکایی به سرحد آسمانی ایران، محمد جواد باریکه در صفحه خود درون توئیتر نوشت: «ایالات متحده علیه ایران تروریسم اقتصادی به طرز انداخته، میوه ما اقدامات پنهانی ارتکاب داده و اکنون به ملک ما دست درازی کرده است. ما به پشت تلاطم نیستیم ولی غیورانه از آسمان، زمین و آب های خود دفاع خواهیم کرد.ما این تجاوزگری جدید را بوسیله ملل متحد خواهیم برد و مدال خواهیم داد که ایالات متحده درباره آب های بین المللی دروغ می گوید.»

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین با انتشار یک توئیت جدید، جزئیات بیشتری درباره کمبود پهپاد آمریکایی در آسمان کشورمان ارائه داد واز خصوصیات پهپاد سرنگون شدۀ آمریکایی رونمایی کرد. ظریف درون توئیتر نوشت: «در شایسته کردن ۱۴: ۰۰ (۱۴ دقیقه صبح) پهپاد آمریکایی درون حالت پنهان از امارات تصعید کرد و حریم هوایی ایران را فسخ کرد. این پهپاد درون ساعت ۰۴:۰۵ درون مختصات ۲۵°۵۹’۴۳”N N°۵۷’۰۲”۲۵ E در نزدیک کوه خجسته هدف قرار. گرفت ما قطعات پهپاد نظامی آمریکا را در آب های قلمرو خودمان، جایی که این پهپاد ساقط شد جمع آوری کرده.»

ایم :امیرعبداللهیان ⁧سرنگونی⁩ ⁧پهپاد آمریکایی نشانگر استعداد عظیم دفاعی ایران

بود بعیدی:نژاد ایران در دفاع از مرزهایش تردید نمی

نرم سخنگوی دبیرخانه شورای عالی کنف:ملی از آمریکا به دلیل اجحاف لشکری شکایت می

کنیم دبیر شورای برجسته حمایت ملی:کشورمان اگر حمله ای علیه ما ایفا شود بیش پشیمان خواهد

شد معصوم جمعه فوری:تهران اگر غوغا را نخست کنید تمام کننده آن نخواهید / حیات آمریکا از پیرو ایران عذرخواهی

کند محسن:رضایی شیرها دهان های خویشتن را برای لبخند به نمایش نمی

گذارند پلیس دائم جمهوری اسلامی ایران درون دایره ملل، در مجله ای به آنتونیو گوترش دبیرکل این سازمان، اعلام کرد که نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران یک پهپاد جاسوسی آمریکایی را که وارد حریم فلکی کشورمان شده بود، هدف فراغت داده و ساقط کرده اند و این اقدام پس از اخطارهای مکرر به پهپاد مذکور و موافق ضایع ذاتی ایران در دفاع مشروع از خود مقابل ماده ۵۱ منشور سازمان ملل، عارض گرفته.

است ارباب عباس عراقچی معاون دیپلماتیک وزیر امور خارجه کشورمان هم تو تماس موقت با فرستاده سوئیس در تهران بوسیله عنوان حافظ منافع آمریکا، اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران به قضا و قدر آمریکا به خاطر تعرض به حریم فلکی کشورمان را به وی ابلاغ کرده و گفت مدارک انکارناپذیری مبنی پهلو درگاه این پهپاد در فضای جمهوری اسلامی ایران بود دارد و حتی قطعاتی از لاشه این پهباد در آب های سرزمینی ایران بوسیله مشت آمده. است رسول سوئیس گفت مراتب را بلافاصله به دولت آمریکا منتقل خواهد.کرد از سفیر سوئیس همچنین خواسته شد تا بامداد فردا با درگاه در وزارت امور خارجه در جریان جزئیات بیشتر این حادثه فراغت.

گیرد درون همین ارتباطسفیر سوئیس به عنوان نگهبان منافع این کشور به وزارت امور خارجه فراخوانده.

شد دونالد ترامپ چند زمانه بعد از اینکه گند از سرنگونی یک فروند پهپاد جاسوسی آمریکا در سرحد هوایی ایران خبر داده بود، در صفحه رسمی خود در توئیتر:نوشت ایران اشتباه شکوه مرتکب شده.

است به عقب سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکا توسط جمهوری اسلامی ایران، نشریه امریکایی نیویورک تایمز نوشت «که مهتر جمهور آمریکا از اقدامی متقابل که منجر بوسیله افزایش تنش ها می شد، عقب نشینی.» کرد این شناسایی پس از جلسه فوری ترامپ با مقامات ارشد کنگره منتشر شده.

است ممنوعیت پرواز هواپیماهای مسافربری آمریکا کنار فراز

ایران برنی :سندرز باید وضع دیپلماتیک را بخاطر محلول اغتشاش ها بوسیله کار

گرفت شبکه الجزیره اخبار کرد که یک منبع از شورای عالی امنیت ملی ایران درون گفت وگو با این شبکه تاکید کرده است کهخبر ارسال پیام ترامپ بوسیله تهران از ضابطه مسقط و آژیر نسبت به حمله قریب الوقوع بوسیله ایران صحت. ندارد امروز رویترز مدعی شد که یک مقام ایرانی به آنها اطلاع داده است که دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا پیامی از طریق عمان بوسیله تهران پیک است و گفته است که آمریکا به ظهر جنگ نیست بلکه بوسیله پشت مذاکره. است رویترز عاری نام بردن از عین ادعایی خود گفته وجود که ترامپ در این پیام ایران را تهدید به حمله کرده.

است پاسبان اختصاص آمریکا داخل امور ایران که بوسیله منطقه عروج کرده است: “گفت فشار حداکثری آمریکا علیه” ایران همچنان فعال است و تهران تأثیرات آنرا عاطفه می.کند برایان هوک بدون اشاره به اقدامات خصمانه کشورش، با بیان «اینکه دیپلماسی ما به ایران اجازه پاسخ لشکری نمی» دهد:افزود ایران باید به دیپلماسی ما با دیپلماسی پاسخ دهد نه با رفتار.

سرباز در پاسخ بوسیله این اظهارات سید عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه ایران تو ورق توئیتر خویشتن: نوشت آقای! هوک آیا سال ها اغتشاش و تروریسم اقتصادی تحمیلی به ملت ایران و نقض عهدها و قطعنامه ها “را” دیپلماسی می!خوانید؟ ملت ایران دیپلماسی را با دیپلماسی، احترام را با احترام و هیاهو را با دفاع جانانه پاسخ می.

دهد بنیامین نتانیاهو، اول وزیر رژیم صهیونیستی هم در واکنش به ساقط شدن پهپاد جاسوسی آمریکا توسط پدافند نیروی هوا فضای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی ایران، داخل صفحه توییترش مدعی شد کهدر ۲۴ زمانه گذشته رژیم ایران «اعمال تندی» آمیز خویشتن علیه ایالات متحده آمریکا و اجتماع جهانی را شدت. بخشید وعده دیگر همگی امت هایی که خواهان صلح و امنیت هستند را بوسیله امنیت از تقلا های ایالات متحده میوه تندی گری رژیم ایران فرا می.

خوانم رئیس جمهور روسیه نسبت بوسیله عواقب اقدام سپاهی آمریکا برا منطقه هشدار داد که اقدام لشکری آمریکا محصول ایران پس از حادثه اخیر در دریای عمان برای منطقه صدمه بار خواهد. بود ولادیمیر نیم چکمه همچنین با اشاره اینکه نحو تحریم ثمر ایران غیرقابل تفسیر است،:افزود اگر آمریکا اقدام سرباز ثمر ایران اتخاذ کند، پیامدهای خدشه باری برای منطقه به دنبال خواهد.

داشت کمک وزیر خارجه روسیه همچنین با رمز به اینکه احتمال افزایش تنش در منطقه همچنان وجود داردبه واشنگتن اعلام خطر قسط که به پیامدهای فساد فکر کردن. کنند سرگئی ریابکوف گفت که آمریکا به طور عمد قانون تشدید قیام را درون پیش گرفته.

است همچنین دیمیتری پسکوف ،سخنگوی دژ کرملین با ابراز نگرانی از افزودن نهضت پس از سرنگونی پهپاد آمریکایی، خواستار خویشتن داری همه طرف ها شد و گفت که مسکو درباره انقلاب های بالاگرفته میان واشنگتن و تهران نگران.

است همچنینامانوئل مکرون ، رئیس جمهور فرانسه درون پی افزایش تنش میان ایران و آمریکا و سرنگونی پهپاد آمریکایی صبح (امروز) جمعه در حاشیه جلسه اتحادیه اروپا در بروکسل درون گفت وگو با خبرنگاران، خواستار کاهش تنش داخل منطقه شد و گفت که وظیفه ما دعوت همه طرف ها بوسیله آرامش.

است :روسیاالیوم پهپاد آمریکایی از «سندیت » الظفره امارات پرواز کرده

بود واکنش خصمانه و شفاعت جویانه بحرین ملت سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط

ایران پس از آنکه لشکر پاسداران انقلاب یک پهپاد جاسوسی آمریکایی را بر فراز خلیج فارس سرنگون کرد، اغلب رسانه های خارجی، شامل رسانه های انگیسی و عرب اصطلاح به انتشار این اطلاع پرداختند که می توانیداینجا.

بخوانید در همین رابطهآنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفت که او و دیگر رهبران اتحادیه اروپا پس شهود اخباری مبنی پیاده شدن اینکه آمریکا به متعاقب اجرای یک حمله سپاهی به ایران بوده است، درباره وضعیت درون خاورمیانه نگران. هستند وی: افزود ما درباره این شرایط سراسیمه بوده و خواهان مذاکرات دیپلماتیک و محلول وفصل دیپلماتیک برای موقعیتی بسیار متشنج.

هستیم دبیرکل سازمان ملل حزن تو پی این اتحاد و ارتفاع گرفتن قیام ها خواستار خویشتن داری همگی طرف ها. شد سخنگوی دایره ملل به نقل از آنتونیو گوترش، دبیرکل این سازمان: گفت دبیر طاس تنها یک توصیه اساسی دارم و آن حفظ کردن آرامش.

است سازمان نقشه برداری کشور داخل بیانیه ای تو پاسخ به ادعاها درباره نگرش سرنگونی پهپاد آمریکایی، تأیید کرد؛پهپاد جاسوسی آمریکایی بر رفعت آب های سرزمینی ایران سرنگون شده.

است امیر سرتیپ قادر رحیم زاده، جانشین قرارگاه پدافند هوایی خاتم (الانبیا) ص غصه خبرداد کهلاشه هواپیمای عاری سرنشین آمریکایی از آب های سرزمینی ما مقابل کوهستان مبارک خارج و هم اینک درون اصالت نیروهای مسلح.

است نیز در سنت نمایش قطعاتی از پهپاد سرنگون شده آمریکایی، فرمانده محیط فضای لشکر پاسداران:گفت بوسیله هواپیمای جاسوسی متجاوز آمریکایی چهار وهله هشدار داده شد و سپس به این پهپاد شلیک.

شد در ابتدایی واکنش پس از پشت نشینی از رفتار نظامی میوه ایران، رئیس جمهور آمریکا گفت که۱۰ دقیقه پیش از حمله سرباز آنرا متوقف کرده. است به نقل از اسکای نیوز، دونالد ترامپ،: گفت حمله قرار بود سه گانه سایت را درون ایران مرام بگیرد و باعث کشته شدن ۱۵۰ اندام می. شد او ادامه: قسط غلام این حمله را شهر دقیقه پیش از ارتکاب راکد کردم چرا که با اقدام ایران داخل سرنگون کردن پهپاد ما سزاوار سرزنش.

نبود علاوه پیاده شدن مسئولان اروپایی، دونالد تاسک ، رئیس شورای اتحادیه اروپا همچنین به نمایندگی از این اتحادیه پس از خاتمه کنفرانس امروز اتحادیه اروپا در بروکسلبه این موضوع تاثیر مدال. عدالت او: گفت طبیعتاً نسبت به تنش بوجود آمده میان تهران و واشنگتن بسیار نگران هستیم و این مساله را دنبال می کنیم ولی دلیلی بخاطر صدور بیانیه مخصوص در این تماس نمی. بینیم به رویت من موقعیت ما متجاوز مسئولانه.

است سخنگوی وزارت خارجه گره اندوه از کسانی بود که به افزایش انقلاب ها در منطقه خاورمیانه واکنش نشان عدالت و خواستار خویشتن داری ایران و آمریکا.

شد لو کانگ ، سخنگوی وزارت خارجه چین با رمز بوسیله اینکه شرایط “منطقه بسیار احساساتی و مبهم”است ، اعلام: کرد ما بوسیله نعوظ مداوم از طرفین خواسته ایم که معقولانه رفتار کنند، از خود خویشتن داری علامت دهند، از اقدامات قیام آمیز خودداری کنند و *”درِ صندوق ” پاندورا را باز.

نکنند برخی سیاست باز ها داخل مقر سازمان ملل تیمار مدعی شده اند که ایالات متحده خوستار برگزاری نشست جاهل علنی شورای امنیت در خصوص ایران شده.

است خبرگزاری رویترز پهلو اساس یادداشتی که به دست اعضای شورای امنیت روان است، گزارش داده که آمریکا برای گفت وگو درباره تحولات اخیر منطقه در خصوص ایران و برای عرضه اطلاعات متاخر پیرامون تحقیقات مرتبط با حمله نفتکش ها خواستار تشکیل میتینگ غیرعلنی شورای پناه سازمان ملل شده.

است انتهای