سرلشکر صفوی: شلیک اولین تیر درون خلیج فارس قیمت نفت را ۱۰۰ دلار خواهد کرد | آمریکا باید از منطقه برود

فارس نوشت: سردار سرلشکر پاسدار طبیب سید یحیی صفوی دستیار و نایب ممتاز حاکم معظم کل قوا درون گفتگوی تفصیلی با خبرنگار دفاعی خبرگزاری فارس درون پاسخ به سوالی اطراف مطرح شدن موضوع دعوا در فضای تویی سرزمین و سخنان معلوم و قاطعانه رهبری درون خصوص لیس رخداد جنگ، اظهار داشت: آمریکایی ها بیش از ۲۵ موجودی نظامی در سراسر منطقه دارند که از جمله آنها فرماندهی آسمانی سنتکام در قطر، فرماندهی ارضی در کویت و سلطنت دریایی در بحرین است و در این گیرایی ها نیز بیش از ۲۰ هزار نیروی ارتشی مستقر است. تمام شناورهای عقب مانده درون تیررس موشک های ایران هستند

وی افزود: آمریکایی ها به خوبی می دانند که این نیروی نظامی درون برد موشکی ایران صبر دارد و در خلیج فارس هم طولانی ناوگان آمریکایی و دیو در برد موشک های ساحل به دریای نیروی دریایی لشکر قرار دارد و این برد که بیش از ۳۰۰ کیلومتر است از ساحل ایران تا ساحل قلمرو طبق خواهد رسید.

دستیار و مشاور ممتاز فرمانده معظم کل قوا با پیش روی اینکه ترامپ پناه را اقتصادی کرده و چنانچه به صرفه اقتصادی او نباشد هیچگاه وارد هیچ جنگی نخواهد شد، تاکید کرد: او می داند که هر جنگی با ایران هم با ضعف نظامی مواجه خواهد شد و غم نفقه های اقتصادی زیادی خواهد داشت. شلیک ابتدایی نشانه در خلیج فارس قیمت نفت را ۱۰۰ دلار خواهد کرد

سرلشکر صفوی خاطرنشان کرد: اولین تیری که درون خلیج فارس شلیک شود قیمت نفت را به بالای ۱۰۰ دلار خواهد رساند و این نفت ۱۰۰ دلاری برای آمریکا، اروپا و دوستان آمریکا مانند ژاپن و اجبار جنوبی قابل حوصله نخواهد وجود.

وی با مداومت به خشکی امدن اینکه از منظر سیاسی و ارتشی آمریکا در حال رجزخوانی است و از دو هفته پیش شروع به عقب نشینی کرده، تصریح کرد: ما نظامی ها همیشه بدترین سناریوها  را می بینیم و بخاطر اینکه جنگی رخ ندهد باید بخاطر بحران آماده باشیم و بحمدالله امروز هم نیروهای مسلح مقتدر ما با رهبری حاکم معظم طاس قوا در آمادگی و غلبه کامل استراحت دارند و زمان حال غلبه مبصر سپاهی تو منطقه غرب آسیا هستیم.

معاون و نایب عالی حاکم معظم کل قوا ادامه انصاف: ترامپ چنانچه از نظامیان آمریکایی که تجربه نزاع عراق و افغانستان را دارند دیدن بخواهد، حتما او را از نزاع با ایران نهی خواهند کرد چراکه آن ها می دانند ایران استراتژی غافلگیرکننده و ضربه شوک آوری را به آنها خواهد زد. آنها به نوع دوستی می دانند که ایران بسیاری از راهبردهای خود را درون عرصه نظامی رونمایی  و نمایان نکرده و می تواند ضربه شکننده شوک آور به نیروهای شور وارد کند.

خان صفوی با اقرار اینکه جنگ امروز، جنگ اقتصادی و روانی است، خاطرنشان کرد: برون رفت از برجام و تحریم های نفتی خود یک بحران است که امیدواریم درون این جنگ نیز با همان استراتژی مقاومت، اقتصاد مقاومتی و اغتشاش نرم و انسجام داخلی قاهر شویم. آمریکایی ها باید از مغرب آسیا بروند

وی با اصرار بر اینکه قدرت آمریکا و رژیم صهیونیستی و برخی کشورهای عربی رو به افول است، خطاب به سران کشورهای مرتجع منطقه گفت: آمریکایی ها به هیچکدام از نوکران خود مانند شاه، زین العابدین بنیاد علی، حسنی مبارک، قذافی و … وفادار نبوده و نیستند و همانگونه نیز که رهبری فرمودند آمریکایی ها از منطقه غرب آسیا باید بروند، قطعا خواهند رفت.

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا ادامه عدل: ایران همسایه دائمی کشورهای منطقه است و اگر این کشورها عالمانه بیاندیشند، دامن بار سلطه آمریکا که آنها را گاو شیرده خطاب می بطی ء و در حال دوشیدن آنهاست نخواهند رفت.  به تعاقب پیمان عدم تخاصم با کشورهای همسایه هستیم

خان صفوی با اقرار اینکه ایران همواره بوسیله قفا روابط دوستانه با کشورهای همسایه است و امام(ره) و پیشگام معظم انقلاب نیز سال ها بر موضوع یگانگی پیرو اسلامی تاکید کرده اند، خاطرنشان کرد: استراتژی ما عدم تخاصم با همسایگان است و حتی ایران مهیا بوسیله امضای پیمان لیس تخاصم با کشورهای همسایه است؛ اخیرا حزن این موضوع توسط وزیر امور خارجه مطرح شد، البته  پیشنهاد اینجانب این است  تا با فداکار کشورها پیمان حاضر بودن تخاصم منعقد کنیم و با برخی دیگر همچنین ائتلاف تشکیل دهیم.

وی درون پایان گفت: امیدواریم کشورهای منطقه زیرا اینکه با افکار شیطنت آمیز دشمن خود را ایران بدانند، متخاصم خود را آمریکایی ها و صهیونیست ها بدانند.