سرلشکر باقری: در صورت نیاز آشکارا با آمریکا برخورد می کنیم

سپهبد سرلشکر «محمد باقری» روز دوشنبه در مراسم تکریم از برترین های آموزش نیروهای مسلح در دانشگاه هدایت مستحفظ معصوم حسین (ع) اظهارداشت: جمهوری اسلامی ایران امروز با دشمنان بد عهد، زشت اخلاقی و تزویر همچون آمریکا رو به رو است که از یک شعاع فشار را به خشکی امدن جمهوری اسلامی ایران اضافه می دهد و از سوی دیگر نفس از مناقشه می زند.

وی مداومت کرد: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران هوشمندانه، دقیق و مستمر طولانی حرکات دشمنان خویشتن را زیر رویت دارند و رصد می کنند و تو صورت حاجت به رخ آشکار، پرقدرت و با شدت با دشمنان ملت و منافع ملی برخورد و در منطقه ای متجاوز وسیع دفاع خواهند کرد.

رئیسستاد طاس نیروهای مسلح افزود: هیچ هشیاری ای را در قالب پنهان موثر و تزویر نخواهیم داشت زیرا چنین هشیاری ای را کشوری درون دستور حکم خویشتن استراحت می دهد که ضعف غلبه و توانمندی داشته باشد ولی امروز به لطف خداوند، ایران اسلامی داخل بلندی قدرت و دشمنانش در نهایت ذلت هستند.

خان باقری با بیان اینکه ما امروز با راهبرد خطرناکی از سوی دشمن مبنی بر تنگ کردن فزاینده و شعار بحث روبه رو هستیم، افزود: رژیم بعث عراق نیز در عهد دفاع مهذب شهرهای ما را بمباران شیمیایی و موشک باران می کرد و همزمان مرام صلح نیز شیوه می داد؛ جمهوری اسلامی ایران امروز با یک صدام جدیدی بوسیله نام ترامپ روبه رو است که با رویه های مرموز فساد اقتصادی و جنگ سیلان پیاده شدن هیچ کشوری این طور فشاری واقف نکرده است.

وی با یادآوری اینکه این فشار ها با مرام قرار دادن ایران بین ۲ گزینه نزاع و مذاکره هستند، گفت: جمهوری اسلامی ایران گزینه مقاومت و دفاع برنگ خون و فعال را انتخاب کرده و محکم پای آن ایستاده است.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: آمریکا و اذنابش فرافکنی هایی مرتبط با حوادث اخیر در خلیج فارس (غلیان داخل بندر فجیره امارات و ترکیدن درون ۲ نفتکش در دریای عمان) را مبنای تهمت به ایران قرار داده اند، آنها باید به این واقعیت آشنا باشند که جمهوری اسلامی ایران چنانچه عزم ای مبنی بر جلوگیری از صدور نفت از خلج فارس را داشته باشد به برهان قدرتمندی قلمرو و نیروهای مسلح، آن اراده را به طور کامل محقق و به طور مشخص و آشکار اعلام خواهد کرد و همچون آمریکا تروریست حیله باز و نا امنیت کننده دنیا و اذناب منطقه ای و بین المللی آن تقلب و پنهانکاری نخواهد کرد.