امامی کاشانی: همه با رهبر انقلاب هم صدا باشند/ عظمت ملک به جمهوری اسلامی است

بوسیله گزارش ایسنا، آیت الله امامی کاشانی در سخنرانی های نماز عبادی_ سیاسی جمعه این هفته تهران، با اشاره به آیات قرآن کریم پیش روی کرد: کارهای خود را انجام دهید و بدانید خداوند پیامبران و مؤمنین می بینند و شما نتیجه اعمال خوب و ردی را خواهید چشید و خواهید دیدن. ماه رمضان که ریاضت و جهاد بود عفو. خیلی ها از خودشان می پرسند چه کنیم که اعمال خود را تا سال آینده حفظ کنیم؟ چه کنیم که سرمایه ای رو به نمو باشد و برای ما بماند؟ ما باید بدانیم اعمال ما را علاوه بر اینکه خدا می داند و می بیند و ملائکه مستقیم و یسار می نویسند یک نفر دیگر تیمار می بیند و بپا است. اگر خیر باشد رضایت می شود و اگر شر باشد متأثر می شود و آن ولی عصر و حجت خداست. احادیث فراوانی در کتب حدیث داریم. برای شهید داخل بصائر الدرجات از شیخ صفار قمی آمده است که آیا امیدی دارید غیر از آنکه مؤمن مصاحب و امام توست؟ مؤمن واقعی حجت خداست.

خطیب نماز جمعه تهران عنوان کرد: در حدیث دیگری آمده است که از معصوم هشتم خواستم که بخاطر غلام و قوم غلام دعا کنید. امام فرمودند من دعا می کنم. در هر روز و شب اعمال شما به من ارائه می شود وقتی اعمال شما را دیدم خوب بود بشاش می شوم و دعا می کنم و اگر قبیح بود نگران می شوم. معصوم رضا دیدند که من حیرت کردم و گفتند جز قرآن را نمی خوانید؟ مؤمن ما هستیم. همچنین در حدیث دیگری نقل شده از داوود رقی آمده است که به مکه رفته بودم و پس ازآن از آن به مدینه مشرف شدم و خدمت امام صادق (ع) رسیدم. پس از نشستن به من گفتند که یا داوود اعمال روز پنجشنبه داخل را دیدم تو یک طرز کار کرده بودی که مرا بشاش کردی. پرسیدم چه طرز کار انجام داده بودم؟ فرمود: وقتی خواستی به مکه حرکت کنی صله قسط کردی و چیزی را بخاطر پسرعموی خود گذاشتی. گفتم بله من فرزند عموی ناصبی (دشمن بومی بیت) داشتم که محتاج و عائله مند بود که با وسواس برای او مالی گذاشتم.

وی خاطرنشان کرد: انسان از اینجا می فهمد کمک به بی نوا و صله انصاف ولو اینکه ناصبی باشد امام امام را خوشدل می یواش. در ماه مبارک رمضان قرآن ها خواندیم، صله داد ها داشتیم، سحرها مخبر شدیم، دعاها و ورد ها داشتیم، روزه گرفتیم. این برکات زمانی مربوط به طبقه کارگر و زحمتکش است که بدانیم همه این اعمال نزد امام امام ارائه می شود. حدیث دیگری هست که به اهمیت شب جمعه اشاره دارد. شب جمعه شب دعا و ورد است و شب خاصی است که قداست آن تو شب های مختلف متفاوت است تو حاصل اعمال ما شب جمعه بر امام عصر عرضه می شود. گناه و ثواب در شب جمعه قیمت خاصی دارد. ما اعمال خویشتن را تنظیم کنیم که اگر تنظیم شد می توانیم به مقصد برسیم. علوم شامل دو دسته عادی و غیرعادی است، علوم عادی آن است که از طریق حواس مسائل را می بیند و می شنود اما یکسری از علوم مثل وحی غیرعادی است که پیامبر کینه، صدق، پاکی و … را به جهت آن می دیدند. رابطه خود را با حجت خدا از قاعده فکر، عمل و خیرخواهی ها و رسیدگی به همنوعان مستحکم کنیم.

امامی کاشانی در ادامه تصریح کرد: حقیقت قوت غالب در زکات فطره بیانگر این است که ما داخل طول سال خوان های دیگران را هم بنگریم و سعی کنیم سفره ها خیلی با سفره های دیگر اختلاف نداشته باشد. اگر برنج می خوریم برای سفره های دیگر بی قراری همان باشد. ملا با تقوا کسی است که در سفره خود سایرین را ببیند نه اینکه پول خود را جمع کند. آن وقت است که مردم گونه خلقت را رفته است.

خطیب نماز جمعه تهران در ادامه ایراد خطبه های نماز عبادی_ دیپلماتیک جمعه ضمن وعظ خویشتن و دیگران به فضیلت خاطرنشان کرد: از آدم ارشد و فهیم کشور و همه مسلمانان و غیرمسلمانان که با آن عظمت و عظمت در قلمرو و بیرون از کشور راهپیمایی روز قدس را به پا داشتند تشکر می کنم. بخاطر شهدای سال ۴۲ خصوصاً شهدای کفن پوش ورامین و سایرین طلب علو مقام می کنم. همچنین برای برادر شهیدمان امام جمعه کازرون مزد و برای خانواده ایشان صبر مسئلت می کنیم.

امروز پیرامون سخنان رهبری در مرقد امام (ره) که محورش ایستادگی بود صحبت می کنیم. آیات مختلفی در قرآن داخل مورد پایداری بود دارد. برای شهید آیات ۳۴ و ۳۵ سوره محمد به این موضوع اشاره دارد. در این آیات آمده است آنان که کفر ورزیدند و راه ناقلا را رفتند و با حق پرستان جنگیدند جز معروفیت کریه و ننگین پایگاه درون تاریخ چیز دیگری نمی ماند.

امامی کاشانی تقریر کرد: درون این آیات خطاب بوسیله مؤمنین آمده نترسید، نباشد که بخواهید با این بیگانگان آشتی کنید. نترسید و با این بیگانگان راه آشتی در پیش نگیرید. شما پیرو اسلام مقاومت کنید و دشمنان را به صلح و سلم دعوت نکنید. شما ارتفاع و بزرگ هستید چون خدا با شماست. نکات این آیات این است که نترسید، توافق نکنید، خالق با شماست و ارزش کارهای شما به بالاترین حالت می رسد و خدای متعال ارزش عمل شما را ناچیز نمی بطی ء.

وی افزود: سخن قطب معظم انقلاب درون مرقد امام راحل همان سخن، خط و راه امام راحل بود. در جلد ۱۴ صحیفه نور آمده است که ما باید بدانیم تمام غلبه ها برای شکست ما از تمام امکانات خود استفاده می کند و آدم ما باید خویشتن را آماده این درگیری حسینی کنند تا بزمین نشستن به پیروزی کامل. در جای دیگر آمده شما مردم دلاور و آگاه، سرمشق هستید و باید بدانید درون میدانی قدم گذاشتید که نباید بوسیله هیچ وجه ترس در خود طرز دهید. نیز داخل جای دیگر آمده امروز ایران کشوری مقاوم و داخل کنار غلبه های بزرگ است و حتی آنانکه از روی جهل و نادانی و عقده های درونی با جمهوری اسلامی ایران به دشمنی پرداختند در باطن به اعجاب و عظمت بوسیله آن نگاه می کنند.

آیت الله امامی کاشانی تقریر کرد: تو جای دیگر در صحیفه نور آمده که امتحان ما داخل طول سالیان این است که تو تک خصم خود پایداری کنیم. امروز مستضعفان گیتی هم دارند به کشورهای اسلامی می پیوندند. پیامبر اکرم بیش از همگی ما گرفتاری داشت. چندین سال در شعب ابیطالب درون حبس حیات. امت ایران پایداری می کند و باید پایداری نرم. آیا ملت ایران در مورد جنایات متعدد در خلیج فارس و حمله بوسیله سکوهای نفتی، سفینه ها، قایق ها و هواپیمای مسافربری ما مقاومت نکرد؟ یا ملت شجاع ایران در مقابل جنگ اقتصادی، تبلیغاتی، بمباران های شیمیایی حلبچه، توطئه های منافقین مقاومت نکرد؟ این موارد بوسیله حمدالله بوسیله زودی طولانی می شود و توطئه متخاصم هم به فضل خدا برطرف می شود.

خطیب این هفته نماز جمعه تهران با اشاره بوسیله مداومت مقام معظم رهبری بر رونق تولید، اشعار کرد: خدای متعال می فرماید اعمال شما منظور است و بوسیله اعمال شما کارمزد داده می شود سرمایه گذاران پول را در کشور خرج کنند. معصوم عصر می بیند و برایشان ثواب دنیا و آخرت دارد. مشکلات دست و پا گیر را بردارند و کنف کنند تولید اوج برود و شغل ملک از این مشکلات نجات روبرو درنگ و این وظیفه ای برای همه ما درون این جامعه با این همگی گرفتاری هاست تا به این رونق بپردازیم. هر مکان با مسائلی که جلوی این کار را می گیرد مانند مالیات های غلط باید برخورد شود. برای آنهایی که دارند مالیات تو دید گرفته شود و بخاطر آنها که ندارند مساعدت شود.

وی در پایان گفت: اداره مالیات بخاطر فرارهای مالیاتی بازرسی و راهی پیش دماغ کند. دولت، مجلس، قوه قضائیه و ملت باید به اندیشه خدا و شرف ناحیه مجاهدت کنند. تنخواه داران پول خود را بوسیله خارج نبرند که ضرری برای خودشان و آخرتشان و نسلشان است. رهبر معظم انقلاب درست همان خط امام راحل را عقب می کنند استدعا دارم و انتظار بر این است که کامل ملت و تمام مسئولان و گروه های دیپلماتیک با هر اعتقاد و فکر با رهبر انقلاب بی قراری صدا باشد تا دنیا بداند مقابله هست و حرف همان است و یکی است. بدانیم که شکوه کشور بوسیله جمهوری اسلامی است.

انتهای تمام